32
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Torvos Симпсон
 • Регистрирај се Број: 47110-078
 • Возраст:35
 • Време служев:20 години
 • Роден град:Далас, Соединетите Американски Држави (по пат на Лос Анџелес, CA)
 • Реченица:ЖИВОТ (осуден на доживотен како малолетник)
 • Тековната задолжен:Carjacking
 • Алијас:Единаесет
 • Датум на издавање:ЖИВОТ
 • Затвор Припадност:Крв (59 Обод)
 • Круг на влијание: Масакрот
 • Институција:USP Lewisburg (Специјални Единица за управување)
 • Мојот главен фокус, цел и агенда е некако да се добие општеството повеќе се вклучени со денешната младина и да, можеби, навлезат во главите на оние адолесценти доволно мудар да се согледа и користат вредни информации. Ова може да има големо влијание врз местото каде што можете да изберат да го поминат остатокот од твојот живот.

Младите црна Машко

Следниве поема беше инспириран од страна на поголем број на млади црни деца се брзо воведе на казнениот систем. Повеќе од 90% од нив никогаш немале позитивен модел или татковска фигура за да се демонстрира реална карактеристики на машкост. Уште еднаш тоа не е во намерите на системот да се рехабилитира. Фокусот е да се задржи постојан проток на патници во нивните затворски ќелии. Ова е да се осигура своите работни места. За жал, млади црни мажи се нивните M.V.P. или највредни “ПРОИЗВОД” и помлади, на подобро.

Тој е дете со недоволно развиените ум-држава недостоен за патот кој е пред нас.

А несреќа ќе го чини неговата слобода;
Во затвор,
Тој ќе се најде судбината.

За него тоа е сите природни;
Тие рекоа:,
Тој ќе биде во затвор или мртви.
Толку многу пати,
Ова е охрабрување што ги инспирира младите луѓе од нашата.

Никогаш умот како силни зборови навистина може да биде

Некои деца ќе го прифатат овој и да ја признае тоа како вистина,
Таа доаѓа од нивните идоли;
Она што другите иднина тој ќе види?

Јас зборувам на татковците и постари браќа;
За повеќето пати,
Мајка сторат сé што можат.
Треба навистина да биде нејзината одговорност,
Целосно,
А други не?

Е татковска фигура неважни кога подигање на еден човек?

Ако татко ми отиде во затвор,
И неговиот татко направи истото,
Твојот совет ќе биде да се следи истиот пат?
Со ништо подобро зборови,
А детето ќе бидат горди за да се задржи традицијата.
Тоа е нешто да се размислува за…

За оние кои ги разбираат
И да стори повеќе за да се вклучи,
Знам дека недостатокот на помош ве тера да тагувам во внатрешноста.
Но, ако ние само може да достигне една во милион,
Тоа е една помалку погреб или затворска ќелија окупиран.

  

4 responses to “Младите црна Машко”

 1. Shawana Гринвуд says:

  Мислам дека ова е толку точно мораме да бидеме внимателни работите што се всели во нашите деца.

  • Маријо says:

   Зарем не мислите дека по толку многу тужби ЦЦА барем ќе се обиде да се исчисти нивните чин? Чувари се уште не trniead, оние кои имаат било интегритет или совест се напуштање. Што е во ред со Warden, на Sargeants и капетани кои тие им овозможи на оние под нив да се поттикне и промовира насилство. Очигледно “заклучите-out, заклучување во” не работи. Дали овие луѓе толку глупав да не биде во можност да излезе со нешто подобро? МКС е би требало да биде mimimum / средни безбедност затвор. Значи, зошто е полн со насилни затвореници кои плен на ненасилно мин / med безбедност затвореници????? Зошто се тие сеуште дозволувајќи им на насилни затвореници да се преселат во ненасилна работници единици?Срам на Ајдахо за продолжување за да се овозможи таков нехуман третман на затворениците за да се продолжи.

 2. Kathy Roden says:

  Да зборовите што велат дека се тажно но вистинито , ако не се инсталира на вистинскиот пат своите лесно да се оди крај патот.

 3. […] And I am currently working on more in depth updates and posts on the topic of so many of our young Blacks flooding the prison system and being slain in the […]

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category