542
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Зошто да чекате?

Со нема време да чека за утре, времето е сега. Зграпчи го моментот, ние мора, и да ја направат нашите сопствени. Пријде на ова многу инстант покрај тоа што беа нашиот последен. Она што го чека, чека. Она што беше на вчера веќе не е. Ова чувство на сето она што во моментов поставување во соодветна перспектива мојот живот. Моите потреби, мојата сака, мојата жед и мојот копнеж.

Одеднаш, Сфаќам дека многу е од никакво значење. Тоа само создадени ограничен надворешни уживање, додека оставајќи мојата внатрешна стакло полупразна. Јас и не брзав. I still admired the past, yet my instant instantly grew on me; awakening the present.

Procrastination only sets off balance and destiny.

Why wait to snatch from the hands of time and perfection?

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category