1589
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Кој се осмелува?

Многу од мажите станаа добро запознаени со уништување. Само неколку го направија тоа преку ровови, учејќи за хармонија и просперитет. Откако пристигна нов живот превзема своите стари еден. А различни сè доаѓа до. Мир буди најдобрите во кој ние навистина се. Првично, ние сме родени во виорот на ништожност, оставени да се грижам за убавината што се крие во животот. Сепак,, нашата суштина никогаш не можат да го сокријат од вистината; било да е тоа како убава како сонце или како празен како пустина.

Our world is a reflection of us.

Discover your truth.

Believe. Have faith, even in the unseen.

Know that in you there is strength to know all and to be all. Within, there lies a godlike quality. This wisdom defeats everything because it is the ALL. I dare, to defeat the nothingness that has been holding us back for eons.

Дали ви се?

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category