3379
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Марк Диксон
 • Регистрирај се Број: Р-01558
 • Возраст:32
 • Време служев:14 години
 • Роден град:Чикаго, Illinois
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:1ул степен убиство, 2 Точки од обвинението за обид за убиство
 • Алијас:Chyna Бо
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик
 • Круг на влијание:Г-дин Нил Labro, Падне назад
 • Институција:Pickneyville Correctional Center
 • Со секое дете убиени на улиците, на bullseye на главата расте поголем.

Кој си ти?

Дали сте навистина?

Звучи лудо право?

Но, дозволете ми да побара, ги избравте животот што го живееме, или беше тоа избрана за вас?

Ќе растат во сиромашни, ограничен, тешки околности; шансите се ќе размислуваат на сиромашните, ограничен начин.

Сум во ред?

Океј; кога сте биле дете, пред да се оштетени од страна на светот околу вас, она што беше твојот свет како? Тоа беше загаден? Беше тоа параноични? Беше тоа исполнет со дрога и алкохол во обид да избегаат од суровоста на вашата реалност?

Се сомневам дека тоа беше, уште на животната средина околу вас е темно, дрога нападнати “куче-јаде-куче” свет.

Како си бил во можност да живеат, тогаш?

Си мислел поинаку тоа е како. You hadn’t been around long enough to be corrupted by the despondency that surrounded you. Како резултат на, дека недостатокот на безнадежност е дозволено на светлината на вашиот вистински себе да блесне. Сонуваше навидум невозможни соништа, направени планови кои се прошири многу подалеку од очај на реалноста која се закануваше да ја задави далеку вашиот надеж како трева го прави еден млад цвет. Ќе сте биле. Иако тоа беше неразвиена, неискусни верзија од вас, тоа беше чисто ви. Тоа време во вашиот живот претставува потенцијал кој лежи во чекање во сите нас, пред научивме да биде она што другите го очекуваат од нас.

Ние всушност губиме чувството на себеси како ние се движат низ светот. Тогаш како може ние некогаш знаеме кои сме, ако сме изгубиле контакт со нашата вистинска самите? Сите ние сме, ако не сме во контакт со нашата вистинска самите, е комплексна комбинација на вакви сите други луѓе, не и се допаѓа и мислења.

Ние мора да копа длабоко во нашиот ум и да дознаете зошто ние да изберат одредени животни навики. Да се ​​запрашаме дали или не на обрасци на однесување ние ја следиме, што и тие се, се во согласност со нашите индивидуални идеја за она што нашиот живот треба да биде, од она што го уживаат, и типови на луѓе сакаме да имаме околу нас. Еднаш можеме да одговориме на овие прашања, тие ги обезбедуваат увид во тоа кои сме и ни овозможи да се одговори на прашањето во вистината: “Кој си ти?”

Мир,

Означи “Yohanan” Диксон-Ел

  

One response to “Кој си ти?”

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category