Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Димитриј Хил
 • Регистрирај се Број: 68133-053
 • Возраст:35
 • Време служев:10+ години
 • Роден град:Њујорк, Њујорк
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Панацериум во poss. на огнено оружје; Мешање w / Трговија преку грабеж на наркотици трговците; заговор за грабеж на изјави наркотици трговците
 • Алијас:O.G, Пантер
 • Датум на издавање:Датум на издавање
 • Затвор Припадност:Крв (95KShine)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:Специјални управување единица на USP Луисбург
 • Кога у ќе се ослободи и да потрае овој болка

Кога ќе ме убие!

no-justice-no-peace-police-shootings

една молба: кога P.I.G.S ме убие,
кога сум застрелан како Laquan Мекдоналдс,
Немојте да се моли за мир

Кога сум најновата жртва на погрешен идентитет
и дебитант полицијата ме убива,
Немојте да се моли за мир

Кога се носат моите сите црни сето, Дуксер, фармерки
и тен на кожата и P.I.G.S. да ме убие за монтирање
на профилот и опис

една молба: кога P.I.G.S ме убие
Немојте да се моли за мир

Ве молиме да не прима пари во замена за мртвите тела во гроб,
Ве молиме да не не прифаќа обвинението со крик на Нема правда! Нема мир!

Кога ќе ме убие, Те молам ве молиме, НЕ се задржи мирот
Не тргајте, вреска и да им овозможи на убиствена P.I.G.S да одат бесплатно

Ве молиме Ал Шарптон, Џеси Џексон не им даде уште еден говор
Ве молиме г.. Урбани Лигата, Г-дин. NAACP не се одржи уште еден марш на D.C.

За тоа ми е една молба кога ќе ме убие–

За оние кои се чувствуваат мојата болка:
За оние чии срца се полни со гнев:
За оние кои живеат во страв:
Оние кои се болни и уморни од солзи црни и кафеави:
Оние кои немаат повеќе трпение за масовно затворање,
масовно осиромашување,
масовна сиромаштија и глад,
маса злоупотреба и малтретирање,
масовно геноцид
маса судски пресуди од оправдани убиство

Секој пат кога нашите деца се сретне со прерана смрт–
поправка, Laquan, Rekia, Ramarley, Кимани, Сандра, и Jamar Кларк–

Кога ќе ме убие,

една молба: се сеќавам на нашата историја и да се направи Amerikkka изгори, направи Amerikkka крварат-
но немојте да се моли за мир
Дозволувајќи им на друг P.I.G. да одат бесплатно–

Кога ќе ме убие!

Посветен на Laquan Мекдоналдс, Jamar Кларк и Гарланд Tyree

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category