Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Марк Диксон
 • Регистрирај се Број: Р-01558
 • Возраст:32
 • Време служев:14 години
 • Роден град:Чикаго, Illinois
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:1ул степен убиство, 2 Точки од обвинението за обид за убиство
 • Алијас:Chyna Бо
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик
 • Круг на влијание:Г-дин Нил Labro, Падне назад
 • Институција:Pickneyville Correctional Center
 • Со секое дете убиени на улиците, на bullseye на главата расте поголем.

Што не е во ред со оваа слика?

justice-money-law-prison-mass-incarceration

На денот кога беше уапсен полицаец кој ми резервира пресели еден чекор поблиску до промоција. Тој беше потврдена како искусен детектив, а можеби дури и со оглед бонус.

Кога бев осуден на обвинителот кој го произведува моето убедување, и на судијата кој го надгледуваше, и покажа на јавноста дека се способни за ставање криминалци далеку.

Шерифот службеници кои работат во локалните затвори ме обработуваат, a duty for which they receive ten or more dollars over minimum wage.

Поентата е, секој benefitted од моето апсење. Сите профитираа од мојот случува во затвор и на секој чекор на патот. Додека јас каснав од улиците, правниот систем се насмеа, што ми дозволивте да расте масти за колење. Тие знаеле дека ќе дојде време за вечера. Тие знаеја. Сите видоа дека пропустот во мојата слика. Сите освен за мене.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category