3604
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Сите ние сме Борејќи

МОЈОТ маалото, Мојата заедница, Мојата средина, село, кој повеќе не покренува детето. Мојот сосед не се чувствува за детето напуштени на улиците оставен да стои со очи полни со глад. Uncompassionate и неуки на вистината дека нашите борби се исти.

Вашиот дом може да биде украсена во поубава боја. Вашиот тревник може да биде свежо manicured, додека моите weeded тревата е развлечен. Дали ова те направи подобар? Дали ова го оправдуваат треснувајќи на вашата врата во лицето на иднината? Зарем не живеат во ист блок, истата улица?

Претпоставувам дека вашиот последен долар потрошени на оние црвени задници се направи полесно за вас да се повлече во текот и над се борат душите на “Вашиот” заедница.

Борба против плата до плата со заведени приоритети така што се облекуваат во Прада и се смееш на катанци на вашиот “сосед” од. Вашиот сосед носи неговото солзи на ракавот, додека закопа твоите солзи во тивка ноќ. Тој е без покрив над главата. Ти си еден месец зад изнајмување. Неговата мајка е на лекови. Татко ти е во затвор. Сите ние сме се бори, па зошто да се одвои и да се бори индивидуални битки кога постои војна против сите нас? Паднатиот не се жртви, но навистина насочени . . . сиромашните. На целото село исчезнат. Вие не се исклучок.

Зошто ние се посвети поголемо внимание на нашите разлики отколку што правиме нашите сличности?

Самоуништување, помага во нивната кауза уште ги напуштаме нашите сопствени. Тие се смеат на својата глупавост, иако последиците се не е шега. Неоправдан енергија инвестирано во bankrupting нашите потенцијални, уништување на нашата "хауба, нашата заедница, нашата животна средина.

На средства за живот на село зависи од нас заштеда на детето.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category