3676
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Pele Brown
 • Регистрирај се Број: 16150121
 • Возраст:34
 • Време служев:13 години
 • Роден град:Њу Џерси
 • Реченица:32 години
 • Тековната задолжен:1ул степен убиство
 • Алијас:Laydown, Tall Kan, Lay*Gee
 • Датум на издавање:2037
 • Затвор Припадност:Крв (G*K*B, Ganxsta - Killa Bloods)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Лестер Alford, Omar Остин, Tewhan Батлер,
 • Институција:Snake River Correctional Institution, Oregon (New Jersey prisoner in Out of State Custody)
 • If you choose this way of life kno it ain't no walk in the park.

Сакате да Bzz и дамки chasers

Прво и основно, овој начин на живот не е гламурозен на било кој начин облик или форма. Постојат само два резултати, смрт или окови. И ако избегаат овие статистики, непријателството на вашата околина ќе ви направи во негативец во вашата организација. Има толку многу сакаат да bzz дека сакате да бидете. Се мразат следниот човек и да почне да се дискредитира ингеренциите стварно право да стане нешто што не си. Тие се оние кои треба да биде уморен од. Сакате да bzz. Штајн chasers е она што сакам да ги Kall. Тие ќе премине нивната мајка надвор за да се сними во насловот, и поголемиот дел од времето тоа е оној кој стои веднаш до вас, kno дека. FACTS!

Now days the drug norm is somewhere that was a violation if you even thought about engaging in. Не ме сфаќајте погрешно, Јас не затропа на следно за она што го прави да се добие од, но она што јас го дискредитира е нечија способност да ја води кога неговата ментална стагнира од неговиот лек на избор! Тоа е лажна илузија, слика која не е насликан, слепи водат слепи!

Пазете се од кодошите кум тие доаѓаат во сите облици, големини, форми, и бои. Тие дури и не мислам два пати. На овој начин на живот вие сте обврзани да кум во контакт со правниот систем. Тоа е неизбежно, неизбежни, освен ако не се игра вашиот позиција.

Страна на секого не Kall за улиците или да се биде ganxsta! There are a lot of successful individuals who made a living for themselves and were affiliated with various organizations, но тие играат своите позиции. Вие добие она што вашата рака е наречен за, но поради некоја причина сите сакаат да ги преземат ganxsta пат кога тие не се и никогаш нема да биде ganxsta (FACTS)!

Ако ја изберете оваа начин на живот знаат дека тоа не е нема прошетка во парк. И ако мислите дека тоа е, што веќе aced надвор! Ја играат карти ќе се решаваат. Не обидувај се да биде нешто што не сте. Репродуцирајте ја вашата позиција. Водечкиот, не го следат. Паметни е новиот ganxsta (FACTS)!

Дадов мојот живот да ми хауба и мојот сет. Погледнете каде што тоа ме. Не ме сфаќајте погрешно, Го сакам мојот сет, но жалам патот Зедов за мојот сет (FACTS)! Ова беше на страна јас се справиле. Сега морам да се игра оваа страна и направи услуга на реконструкција. Str8 допаѓа!

Paynow или Laydown

Цениме шанса да се чуе…..

  

One response to “Сакате да Bzz и дамки chasers”

 1. raymon says:

  I feel you on that alot of people don’t know there selves or there own path to take so they tend to join gangs and think that they are made for it then after something ill happens they give up and want to change at the last minute when it to late I feel your message brother be safe

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category