19
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quaheem Едвардс
 • Регистрирај се Број: 10800-084
 • Возраст:28
 • Време служев:6 + години.
 • Роден град:Патерсон, NJ
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат, Оружје, Заплашување на сведоци
 • Алијас:Вол-Splish
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв
 • Круг на влијание:Charles Taylor Jr., Дејвид зујат, Џошуа Carrell, Tewhan Батлер
 • Институција:USP Тусон
 • Јас сега знам што сакам од животот за себе, моето семејство и мојата заедница. Јас сум строго за обнова и промени. На хартија, Јас секогаш ќе бидат поврзани. Зедов заклетва! Но јас тресне за вистинската причина сега, или неколку причини: ПРОМЕНИ, Upliftment и просперитет. Raise Up!

Прошетка со Мене- Животот на внатрешноста на SMU на USP Lewisburg

Белата боја на ѕидовите кои ме опкружуваат се оштетени и извалкан од годините на крв, пот и солзи. На влезови се толку мали што треба да влезе накосо и дури и едно лице стои на 5 нозе 9 инчи мора да коленичи. Можеби тука што вели “Затворот е затвор.” Ова е далеку од тоа да биде вистина.

Ова место каде што лежев главата ми секоја вечер може да биде со големина на прошетка во плакарот, а тоа е без нормална мебел. Но, дури и со вообичаените нерѓосувачки челик мијалник и тоалет, bunkbeds и маса, овие клетки се само доволно простор за едно лице. Ако има цимер (и, најверојатно, ќе) на двајца од вас дури и не можат да бидат на подот во исто време. На ова место постојат дупки во ѕидовите каде пајаци и други инсекти кријат се додека не мислат дека сме спиеле.

Тоа е топла како пекол надвор. Знам дека Америка може да се однесуваат топлотен бран ова лето. Сега сликата се заробени во една соба каде што на прозорецот едвај се отвора; not to mention the 12-foot pipe that sits in the corner of the cells. Во текот на годината оваа цевка е насмеан и свеж! Зборувам за една цевка која е толку жешко, we can boil water in at least twenty minutes! Во ходниците на групи постојат две фанови. Што е добар се тие од другата страна на вратата? Нашата единствена надеж за да не поминува надвор е покривање на овие цевки со нашите чаршафи и ќебиња потоа спиење од страна на вратата. Но запомнете, тоа е две од нас во ќелија……

Добредојдовте на USP Lewisburg a.k.a. “Големата Куќа”, recently labeled the (S.M.U.) Special Management Unit in Lewisburg, Пенсилванија. Ова е супер-MAX затвор каде што се заклучени надолу 23-часа на ден со шанса од еден наш rec, но дури и тоа не е загарантирана. Ова е 18-24 месечната програма првично беше наменета за затворениците кои биле / се во состојба да се однесуваат со почит на населението. Програмата SMU е траеше од три институции. The others are in Louisana and Alabama, но Lewisburg е далеку од најлошото од најлошите.

This is a place where speaking your mind can get you handcuffed and shackled with a belly chain. Може да биде во оваа позиција за никаде од 72-часа до неколку недели, можеби дури и месеци. You are stripped down to your boxers and in a cell barefoot. А мобилен дека не може да се чистат во месеци! Imagine having to use the toilet shackled down…..Невозможно е да се избрише правилно. Во зависност од која страна на затворот ќе бидете сместени во, вие не може дури и да добие туш.

Now you’re probably wondering what are we doing to get this treatment. Не ме сфаќајте погрешно, постојат некои од нас кои се подигне пекол, но, исто така,, како што споменав порано, малку, како и зборување вашиот ум ќе ти врзан. И манжетните и окови се тесни до точка каде што вашата кожа лушпи и крвари. Where I live is far beyond inhumane. третманот е брутална и ја наметнуваат многу во текот на работ да изврши самоубиство.

Замислете да бидат заклучени во кафез со друг затвореник држи тело (нож). Не дај Боже, ако сте добивање избоден со нож, лицето има најмалку 30 секунди шефот на проектот пред COS се појавиш. Дури и тогаш тие не одат во кафези додека двете затвореници се cuffed. Вие би можеле да се бори да се најде вашиот последен здив и да биде побарано да “Манжетни До”.

Welcome to the Big House!

Ова не е место за секое човечко суштество. Ако сте биле одење со мене преку оваа приказна, Ве молиме да се пази. Ова е исто толку реално колку што добива. Браќа се умира зад овие ѕидови и деновите продолжи како ништо да не се случило.

На децата на денешното општество, Не станувајте жртва на овие околината бидејќи сè е прикријат. Она што го гледате на Discovery Channel и МСНБЦ е само она што им е дозволено да се емитува. Овие програми се уредени да се плашиш децата и заштита на затворите. This here on LIVEFROMLOCKDOWN.COM is as real as it gets.

За нашите млади, please take heed to situations and circumstances such as mine and stay positive. Тие имаат мобилен отворена за тешки момци премногу.

Со љубов и почит,

OX a.k.a Црното Џејмс Патерсон

  

12 responses to “Прошетка со Мене- Животот на внатрешноста на SMU на USP Lewisburg”

 1. Бони Kerness says:

  САД го користи овој вид на тортура во violtion на ОН Conventiojn против тортура, која САД има потпишано. Постојат овие вид на изолација единици во скоро секоја држава во оваа земја и во САД таен затвор во странство. Постои хемиска злоупотреба и физичка злоупотреба се случува. tthe AFSC getts сведоштва од сите краеви на земјата од луѓе доживува овој и друг вид на повреда се нарекува “НЕ допир” тортура, која вклучува лишување од сон, сензорни лишување, понижување, екстремен студ или топлина, екстремни заслепувачка светлина или темно, silence which can go on for years, or screeching gates and endless screaming. You cannot give me any reason for what the US does in it’s prisons.

 2. Sonni Quick says:

  I just got the address of an inmate on lockdown in Lewisburg and was doing a little research on the prison and saw this. I also write to a man on San Quentin Death row and my main letters go to Jamie CummiCummings in Huntsville (almost ten years now). I am aware of these conditions. Right now Jamie has been in the hospital following a bad epileptic seizure. A cardiologist found a problem with his heart. He has pericarditis. But the prison Dr said he’s fine. It can be fatal our turn Chronic and it’s painful. I’m working on what to do if anyone has any suggestions . . .

 3. In America they turned prison it to thriving business locking people up for crazy amounts of time have big fancy conversion selling all kinds of shit to prison services I have I have nothing against Americans but its goverment stinks they get away with all kinds of shit but try make out to the rest of the world that there are better than any one its true they much rather keep people in jail than help people through collage jails are a business to these arse holes treating men like this is a disgrace what this man has been through slash his sentence and set him free

 4. AJ says:

  Did time here in the 90’s and I couldn’t believe then it could get any worse. Was there for the DC Brotherhood beef and thanked God I made it to Fairton and eventually Ft. Dix. My charge was Marijuana conspiracy but because I
  wouldn’t cooperate I got sent there. Thank you federal government for making me fend for my life every second for selling a plant….just kills me that today as I write
  people are still getting treated like animals. The CO’s suck there as there was a boot camp or ICC when I was there and the CO’s bragged how sweet it was bossing people around(mostly rats anyway) but still they didn’t like REAL inmates which is what Lewisburg has…

 5. AJ says:

  Жал ми значеше DC наспроти. Aryon Brotherhood…I am an Italian from South Philly so you know who I am with even though my bosses are from NY. Still RICO is a horrible thing and was charged with no evidence none not even a joint.

 6. Gail E Miller says:

  stop crying about your treatment.you thought you were tough and such a big man to commit your crime..be man enough to do the time.how many people did you hurt while you were involved in your illegal activities.how much thought did you give to them at the time.stop shinning and grow up

 7. Debra says:

  Wow Gail That was pretty harsh! Yes agreed many of these men (and women) have done horrible things! But many are victims from the society / the socioeconomic back grounds in which they were raised,knowing no other way to survive life’s next turn. Does that mean we the people have got to turn around and do the same? Only ego walks away with a benefit (можеби). The way these people are being treated is criminal and will only produce more criminal behavior inside and outside those dark walls. Yes they need to pay a toll a hardy toll depending on the crime. But where is the rehabilitation?, This system forces suicide , силување, anger and brutality! Is that helpful to anyone? This country’s rich breed on our prison system. Some of these folks were only kids when they came in and now life? Really? Do your time I agree.. But that time for many needs to be reevaluated. Maximum minimums, really? With all do respect to you Gail. Open your heart , open your mind. We are not born criminals, we are born innocent.. What happened to those who end up in these god forsaken hell holes. Peace and love to all gods children.

 8. Richard says:

  Wow Gail! I know a guy serving three life sentence for drugs. That’s a nonviolent crime the last I heard. This man will never get out all for being a drug addict himself. You make me sick.

 9. Bob says:

  “Speaking your mind will get you put in chains,” lol what the hell does that mean? If you made it all the way to Lewisburg it means you are a piece of shit. Should ask yourself why you got sent there and not blame for your mistakes. Take some accountability for yourself.

 10. sherri l sevco says:

  I realize that that these men are in lewisburg for crimes that they have commited, but if it is so hot in there, that you can’t breath, then things like this cause people to get heat strokes, and get angry too. I know is’t a place for fun and games, but give these guys something to do, besides spend every waking hour in a tiny cell! They need exercise everyday, and fresh air. They need to know that there is hope for them somewhere. Give them books to read, and therapists for them to talk to. Even the worst bad ass needs some help in prison

 11. Josie P says:

  Бев во SMU за 3 years..just излезе од feds во јули 2016. Lewisburg is fucking insane. Its inhumane. I dont give a fuck about what i did to get there..no one deserves to be treated how we are treated at the SMU.

 12. Misty says:

  My husband is there. I can tell you he never sold to kids. I can only pray it gets better for him and others. His kids and I have not seen him in over a year for we live in Arkansas. And he has to do time that he already did because of a messed up point based system yes he deserves to do some time but not 15 години. I know murders that get less time than that.

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category