3629
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Томи Edelin
 • Регистрирај се Број: 01206-748
 • Возраст:44
 • Време служев:N / A
 • Роден град:Вашингтон D.C.
 • Реченица:ЖИВОТ
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Brother Menes
 • Датум на издавање:N / A
 • Затвор Припадност:Независни
 • Круг на влијание:DJ, Масовна
 • Институција:USP Ли
 • I began to struggle against a mindset that I realized was not mine, and thus my quest for knowledge began.

Гласање! Гласање! Гласање!

На сите загрижени граѓани:

Со новите сузбивање на гласачите закони и неодамнешната пресуда на Врховниот суд 0n граѓаните Јунајтед, African-American voters and other American minority groups have become disenfranchised and are basically being blocked out of the “демократски” процес. Со среднорочни избори се утре, ако не гласаат во средината на терминот избори може да не биде во можност да гласаат на следните претседателски избори. Јас може да се објасни зошто, но тоа ќе потрае премногу време. Но, треба да знаете дека во Претставничкиот дом и Сенатот се и за посегнување, and the mid terms are often the indicator of who will win the presidency. Со сè што знам во моментов, Јас би го поддржале Елизабет Ворен. Иако знам дека повеќето од нас се допаѓа Хилари Клинтон, таа е корпорација демократ. Без разлика кој и да гласаат за гласање утре: Гласај! Гласај! Гласај!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category