2505
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Недовршени Бизнис

Кога е студено надвор тоа е потопло отколку пеколот во овие ѕидови.
Температурата на Mad Men зголеми исклучување на топ листите.
Гнев и фрустрација нафрли врз нашиот секојдневен како наутро средината на јули.
Пареа види низ коридори, во минути, ладно срца и жешките глави судир, оставајќи многу замрзнати од шокот од затвор направени тело убиства.
Kingpins, дрогата и gangbangers сите се облечени во кафени. Единствената разлика- на сила во кои една турка дека челикот.
Без пиштоли на оваа дива страна, but everyday somebody gets gunned down. Lives lost. Nothing gained. Twisted mentals justify the wrong under the laws of survival.
Sweat rains from the walls, mixed with decade old blood.

Death! Ох, how I hate this place and what one must be willing to become in order to survive.
Ten toes, compromising for no one, came in with 5, now he’s never going home.
A quick glance that lasted a second too long. Преку ноќ, his pride ate away at the wrong parts of his “само”.
No one around to steer him away, so instead of dismissing the misunderstanding, lil one grab his knife, tucked it carefully; only mission- getting the misunderstanding, understood.
First move. General work call. The hallways were crowded, inmates moving about. Lil one crept through the crowds eyes open for one man.
spotted !
What came next…………

The moral to this story is pride is the death of most men whether it’s to the streets, the system or another human being. Don’t let pride be the death of you. I know you maybe wondering what happened to lil one. И, lets just say that lil one lost his life. Come to find out, the other who lost his life was never even looking in lil one’s direction..

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category