3610
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Terrell Четврто-бег
 • Регистрирај се Број: 40936-050
 • Возраст:32
 • Време служев:10 години.
 • Роден град:Атлантик Сити, NJ
 • Реченица:13 години.
 • Тековната задолжен:Грабеж на банка
 • Алијас:Abu-Bey
 • Датум на издавање:Датум на издавање
 • Затвор Припадност:Мавритански наука Храмот на Америка
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:USP Pollock
 • Свеста е клучот. Кога знаеме подобро, ние се покаже подобро.

У-N-Јас Кон еднаквост (ОБЕДИНЕТИ)

Драги брат,
Да ви!
Една clinching таа студена пиштол,
врие крвта тече низ оние вени.
Вашиот убиствена напори се залудни.
Има болка едноставен да се види како мајки плачат море . . .
Еве!
На непријателот се обидува да побегне.
Види, погледнете!
Гласаме за арамии доби куки во мене и тебе . . .
Ќе одам во затвор и тој ќе одат бесплатно-

U-N-I-T-E

Во светот
А strugglers гордост е врзеш struggler на . . .
У-N-јас-Т-Y е како strugglers преживее.
Да се ​​биде свесен е жив;
Така, знаете ли тоа го прават или умре?
Говедско месо aint говедско месо помеѓу У-N-ми
Небото е граница.
Ние живееме заедно,
Мора да се подигне нашите деца заедно.
Подобро отворете ги очите,
слобода и почит дојде преку У-N-јас-Т-Y

Ние го делат истиот простор, истите услови, иста тежина
Политичарите bullshittin’ како ние никогаш нема да се разбуди.
Ние носат истото лице, истата раса;
Ние runnin’ крајот
Торентите’ за истата пауза, јаде од истата плоча
Сепак, и се уште не успееме да ја видите вистинската;
Geeking надвор де пијалок,
spazzin’ исклучи нив апчиња
Livin’ како негативци, право?
Kill or be killed.
Чувствуваат она што го чувствувам,
види тоа како јас го гледам–
Борбата на сите борби е да се обединат

Сеуште не може да стојат добро со благосостојба;
две работни места, без здравствена заштита,
што по ѓаволите се грижи?
Не ми конгресмен,
ниту пак вашиот 'градоначалник хаубата на.
Нивните души се изгори со единствена грижа е војна.
И овие милионери нека милиони голи
товарот на нивните оброк билет.
Засекогаш, Јас ќе се грижи!
Па јас се уште носат мојата црна бенд за Црнец и дека белата девојка духовитост’ ДЕМ со домаќинот

Не дозволувајте борбата те убијам
Нека да се изгради.
Исто срање, само поинаков амбиент;
Исто солзи, само различни ткива.
Секој ден е борба на кучето,
па со сите ваши сила, даде тешко борбата.
Тоа е само ти и јас.
Ние Гон’ победи,
но ние мора да почне
универзален тренд
за U-N-I-T-Y

Ќе знаеш брат од неговата борба

Еден

  

One response to “У-N-Јас Кон еднаквост (ОБЕДИНЕТИ)”

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category