1591
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Вистината боли

Како и сè во животот се случува со причина, Јас фигура тековната ми затворање е за поголема намена освен знам. Време вели дека таму каде што не постои болка не може да има раст. Без одредување на страна, како да знаеме што е горе ? Сигурно, Јас им наштетуваат се биде овде. Сепак, затвор, во повеќе погледи, отколку еден, го промени мојот живот. Вистината на предметот е, ако не бев тука, 9 пати од 10 Јас, сепак, ќе биде на улиците slanging и удира. Фрлање назад снимки на течни агресија, puffing на остатоците од hustlers и ширење на погрешно ги информирале луfето болест; неа вистини кои Севишниот се стави пред мене.

Брзото темпо на живот ми е забавена значително, и јас сум многу благодарен за овој краток момент во времето. Несомнено, може да се прашуваат како можам да бидам благодарен за страдањата, благодарен за изолација и благодарен за тоа што милји нафрли на врвот милји далеку од она што го знам.

Јас ви одговори со признавање на болната точноста на моето минато активности, последните состојба на умот и неодамнешните недоразбирања. Никогаш не сум презема ова патување, Јас никогаш не би се будам со зла бев доделување на оние што тврделе дека сакам. Дали би биле исти пример за мојот син, тогаш, како што јас се стремат да бидат денес? Јас сериозно се сомневам во тоа.

Вистината боли, но морам да го прифатам. Мојата причина за да се биде овде, Јас сум уште се обидуваат да дојдат во костец со, но знам дека постои причина.

Крени Се!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category