Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quaheem Едвардс
 • Регистрирај се Број: 10800-084
 • Возраст:28
 • Време служев:6 + години.
 • Роден град:Патерсон, NJ
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат, Оружје, Заплашување на сведоци
 • Алијас:Вол-Splish
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв
 • Круг на влијание:Charles Taylor Jr., Дејвид зујат, Џошуа Carrell, Tewhan Батлер
 • Институција:USP Тусон
 • Јас сега знам што сакам од животот за себе, моето семејство и мојата заедница. Јас сум строго за обнова и промени. На хартија, Јас секогаш ќе бидат поврзани. Зедов заклетва! Но јас тресне за вистинската причина сега, или неколку причини: ПРОМЕНИ, Upliftment и просперитет. Raise Up!

Мисли на еден човек

thoughts-man-prison

Отсекогаш сум имал мојата перцепција за видот на поединци кои живееле до насловот на еден човек. Еден не е човек само затоа што му е на возраст над дваесет и еден. Вистина е, според речникот Вебстер, човек е возрасен, господине, господин, машки. Но, постојат одредени работи кои доаѓаат со да се биде човек, дека се чувствувам дефинира човекот.

Мажите се одговорни. Мажите не само што имаме тим за да го смета него одговорен, држи се одговорни.

Мажи се татковци. Не само затоа што дел тој игра во доведување на дете во светот, пак, бидејќи тој троши половина неговата плата на материјалните работи. А татко е целосно ангажирана во живот своето дете.

Мажите ги почитуваат жените, сите жени. Тој ја разбира својата позиција, и тој е свесен за позицијата на жената, како и.

Ние како луѓе се премногу горделив. До неодамна, Не сум живеел до било кој од моите очекувања,,en,способноста на човекот да се учи од грешките на другите ќе му помогне да се избегне прави истите грешки,,en,Кога стојам и да се види во шах, јас сум во можност да ги гледам работите најверојатно ќе го пропушти ако Играв,,en. A man’s ability to learn from the mistakes of others helps him avoid making the same mistakes. Во текот на ова патување јас сум среќен да дознаете не само од моите искуства, но дел од моите раст дојде од обрнувајќи внимание на искуства следниот човекот и послуша советите на другите.

Јас сум голем фан на шах-живот аналогија, особено кога станува збор за учење од другите. When I stand and watch a chess game I am able to see things I would probably miss if I was playing. Така и во животот, стои надвор гледа во ми дозволи да се поправи грешки со учење од другите.

Со цел да човек до морам да го задржам само на одговорност. Момци игра играта на обвинувања. Јас го прифати фактот кога ќе се плеткаш тоа е вина ничија но моето. Како човек имам избори. Јас разбирам дека мојот избор влијае на мене, не само, но другите, како и. Јас може и ќе се подобри решенија. Подолу се пет куќи на човек од кои сите имаат на едно време или на друг применета за мене.

Игнорантскиот Човекот
Бев многу течно во зборовите што ја намалуваат вредноста на една личност. Јас ќе го играат во јавност. Тоа не е важно кој е околу. Повеќето од моите мисли беа ирационален, и често постапувал по овие мисли. “Ако се промени начинот на кој ние се погледне на работите, нештата околу нас да се промени.”

Контролен Човекот
На едно време во речиси секоја ситуација почувствував потреба да бидат во контрола. Сакав да се кандидира работи во секој аспект. Јас сакав да играм шеф. Дури и во односите почувствував потреба да се донесат одлуки за себе и жената. Оваа раскина односи, освен. Прашање на контрола беше исто толку лошо кога јас бев ставен во позиција да доведе членовите на мојата банда. Што научив од тоа е човек кој е контролирање на крајот ќе изгуби контрола и да возат сите надвор од карпа со него, ако тие не кауција за него прв. Тогаш тие сигурно ќе се смееш на пропаст.

Да на Човекот
Иако бев во состојба да ја води, Јас не сум бил целосно во можност да ја направам мојата сопствена одлуки. Моите одлуки беа врз основа на одговори и негативната енергија околу мене. Бев марионета движат да се победи на следните човекот. “Никогаш во животот не сум научил нешто од човек кој се согласи со мене.”

На No Man
Растејќи, уште кога бев 15, секоја шанса добив јас би ги потсети луѓето дека сум бил човек. Кога некој ќе се обиде да ми кажете што јас треба да се прави мојот одговор беше, “Слушам, I am a man. Јас не преземат совети.” Ова звучеше кул во тоа време, но во реалноста тоа е неук човек да зборува. Тогаш, Немав идеја што беше човек. Неуките размислување врши во мојот возрасни години. Гледајќи назад, Јас очигледно не бил човек.

Господин
Што ми се допаѓа за господин е што тој покажува позитивни маниризам кога се занимаваат со жени и старци и, исто така, кога се работи за конфликт. Во текот на изминатите пет години усвоив полека стратегијата. Сега можам да се повлече на една ситуација без никакво чувство на гордост ме држи назад.

 

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category