Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Марк Диксон
 • Регистрирај се Број: Р-01558
 • Возраст:32
 • Време служев:14 години
 • Роден град:Чикаго, Illinois
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:1ул степен убиство, 2 Точки од обвинението за обид за убиство
 • Алијас:Chyna Бо
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик
 • Круг на влијание:Г-дин Нил Labro, Падне назад
 • Институција:Pickneyville Correctional Center
 • Со секое дете убиени на улиците, на bullseye на главата расте поголем.

Времето сега е

raise-up-Chicago-prison

Кога во моментот кога ќе поминува од вас ќе бидат изненадени. Ја дозволено сами да се расејува од страна на толку многу други нешта што навистина не имаат време за тоа.

Можеби подоцна љубов.

Денес е лошо за мене.

Еј, си ја видел мојата десна сега?

Велите во потрага по него меѓу работата и Snapchat интереси.

“мама, може да ми помогне со оваа?” бара желни pre-teen молам за внимание.

“Одам да си играм бебе. Јас ќе ви помогне подоцна.” да се каже намера да гледање на вашиот омилен шоу Netflix.

Години подоцна ќе бидат збунети од тоа колку брзо вашето дете израснал. Исто така,, ќе се прашувам зошто тие ретко доаѓаат да ја посетите.

Овие се само мисли. The question is: ви овозможи вашата моментот кога ќе помине?

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category