3529
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Борбата на татко во затвор

Минатата ноќ ставив во мојот кревет болно прашувам прашања јас толку очајно сакаат јас не треба да се.

Прашања како:

Како можам да спречам моето млада ќерка да падне жртва на неубава статистика, која плукаат отров во урбаните заедници низ цела Америка?

Како можам да се смени она што се појавува да биде неповолна судбина за толку многу од нашите млади црни младите, особено мојот син?

За разлика од згрижување на нивната мајка, што се случува кога на средната улиците и нејзините непопустливи зла почнат да заведе нивните млади впечатливо умови?

Привлечноста на кој сум јас верува дека станува примамливо. Зјапам на слики, невиноста на нивните лица, и се прашувам што ќе се случи “мојата” време?

Ќе повремени картички, писма, and phone calls make up for my actual absence?

Моите деца се во понеповолна положба. Негативните аспекти на семејството континуитет се закануваат нивниот живот.

Why couldn’t I see this carefully contrived cycle before now?

Тоа боли да знаеш дека јас не успеа. Сеќавања подвиткано далеку на родендени, Божиќ, и Велигден сите ќе се имаа, но ниту една со мене.

Можете да замислите што тоа се чувствува како на човек кој сака ништо повеќе отколку да се подигне неговата убава девојче и неговата силна млад син?

Што ако дел од нив навредена моето постоење, бидејќи, иако јас постојам, мојата физичко присуство е непостоечки?

Толку далеку. Понижување често ме туркаат подалеку.

Плашат да се јавите мојот син. исплашени да ја посетите со мојата ќерка,. Нема зборови да се компензира за фактот дека тие се принудени да живеат низ многу нешто што се плашам за повеќето . . . напуштање.

Се прашувам дали моите деца ме сакаш, бидејќи јас сум заслужуваат или едноставно затоа што тие се учат дека е начинот на кој треба да се работи.

Мислата по себе е доволно за да ме вози лудо. Низ животот и нејзините несигурности мојата една вистина е дека сакам моите деца, но како нашата реалност доаѓа поправат со долги, бодликава жица, окови, и метални шипки, Јас сум лево на прашањето, ли тие знаат?

  

One response to “Борбата на татко во затвор”

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category