3672
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Roderick Sutton
 • Регистрирај се Број: 60128-066
 • Возраст:33
 • Време служев:8 години.
 • Роден град:Истон, Па
 • Реченица:17 години.
 • Тековната задолжен:Armed Bank Robbery; Firearm; Possession 5 grams or more of cocaine; Aiding & Abetting
 • Алијас:Роуч
 • Датум на издавање:2019
 • Затвор Припадност:None
 • Круг на влијание:
 • Институција:Allenwood
 • Here is where everyone loses and what everyone does, време! Time takes, but time teaches.

Патот за откуп

Откуп, ова особено збор е донесена на нови длабока смисла за мене.

Повеќето луѓе кои се повредат другите биле остро ги прекори, избегнувана, и затвори надвор. Тие се затворени во ликовната и вистински затворски ќелии, каде што останува заложник на сопствената вина, срам, и каење дека имам толку долго.

На патот кон спасение е мачна еден, бидејќи повеќето од нас не се брза да се суди, но бавно да се поправи самиот себе. This will keep a person who is seeking redemption in a cycle of negativity because the self-saboteur feeds off failure and dismisses success. Дури и оние кои го бараат спас од ќе бидат негативни за вас и вашите мотиви.

Со години не побарале откуп, се должи на фактот јас сè уште имаше супериорната храброст на лицето Бев. Морав да сфатат дека јас не сакав да биде тоа лице повеќе. Тоа е кога мојата созревање започна. I quickly realized that redemption requires a lot of effort and an unwavering commitment. I was forced to think about who I was and who I have become. Јас, исто така, сфати дека морав да биде непоколеблива на отпорот знаев беше неизбежна. Отпорот претрпев беше брутално, некои од вас сведоци. Но, тоа е тешко за мене да престанам кога губам, и тоа е тешко за мене да престанам кога сум победа. Тоа е тешко за мене да се откажете, период. I’m not a quitter! Се чини како да откуп може да биде на хоризонтот за мене, затоа што јас сум го бараат преку моите постапки, не преку аргументот!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category