3388
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Димитриј Хил
 • Регистрирај се Број: 68133-053
 • Возраст:35
 • Време служев:10+ години
 • Роден град:Њујорк, Њујорк
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Панацериум во poss. на огнено оружје; Мешање w / Трговија преку грабеж на наркотици трговците; заговор за грабеж на изјави наркотици трговците
 • Алијас:O.G, Пантер
 • Датум на издавање:Датум на издавање
 • Затвор Припадност:Крв (95KShine)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:Специјални управување единица на USP Луисбург
 • Кога у ќе се ослободи и да потрае овој болка

Реал членка на Унијата: Затворот индустриски комплекс

Amerikan расизмот: Where it grows, where it is promoted, where it is condoned, and where it is allowed to flourish!

Може да се прашувам за тоа каде јас зборувам? А местото каде што 98% на Корекции службеници се бели и 95% на затворската популација е црна и латино мажи. Where all the COs carry sticks and lieutenants, the COs direct supervisors, carry rubber bullet guns, sticks and pepper spray. A place where in Receiving and Discharge (Р&D) место на екранот е голем играчка фигура на горила заврши со портокал панталони, лисици и окови; зад која стои играчка фигура на бел човек облечен како Супермен со камшик во рака!! Р & Д е местото каде што затворениците прв дојде кога ќе влезат во институција. No this place is not Гвантанамо или Абу Gharib— ова е САД Казнено Луисбург во Луисбург, Пенсилванија, право надвор од градот Филаделфија!

Во овој Бирото за затворите објект на Специјални Единица за управување (SMU) е управувана. Оваа програма бара двојно-ќелијни затвореници да бидат заклучени во своите ќелии 23 часа на ден со месеци, а понекогаш и години, без било каква форма на годишен или периодичен поради процесот или судска оштета. In over fifty instances prisoners have been handcuffed with a metal waist chain and shackles for days in an empty cell, голи, освен еден пар на боксери во практика позната како “амбулантски ограничувања” (Види 28 ЦФР 552.21), или оковани на челик кревет рамка со рацете над главата и нозете се шири, практика позната како четири точка ограничувања. Though the SMU is alleged to be a non punitive program, punishment and behavior modification are the norm. На пример, затворениците се принудени да учествуваат во “психолошки индоктринација” курсеви со цел да ги направи послушни, согласност и безгрижни. Еден од курсевите вклучува “Детски Приказна,” “На 3 Little Pigs– волкот страна на приказната.” Неколку затвореници извршиле самоубиство, додека во SMU. Misbehavior or non participation in such psychological indoctrination courses can result in 1) “торба ручекwhere the prisoner is forced to eat bologna and cheese three times a day, седум дена во неделата; 2) the prisoner being shackled and handcuffed for hours and days; 3) the prisoner being placed in exceptionally small cells, originally designed for one person, with a steel plate over the only cell window so the prisoner can never see out of his cell; и 4) indefinite confinement in SMU until the prisoner complies.

Black and Latino prisoners are constantly targeted with racial slurs and discriminatory treatment, including being made to start the SMU program over on Phase 1. There are four phases, еден од првата фаза.

Црна и латино затвореници сочинуваат диспропорционално на затворениците во SMU and those who are returned to SMU for a second go round for minor institutional incident reports. Though incident reports are punished by time spent in the SHU (Специјални станови единица), до 18 месеци, the prisoner can then be sent to the pseudo non-punitive SMU Program for another 18 да се 24 месеци, or indefinitely, ако одбие да се усогласат со психолошки индоктринација курсеви.

And as you can imagine prisoners under these conditions begin to attack one another on a daily basis as the COs place bets on who will win or loose! За да ги видите некои од нападите, злоупотреби, расистички однесување, и екстремно насилство, вклучувајќи ќелија силувања одат на www.findlaw.com или Лексиката Nexis и пребарување USP Луисбург SMU и читање на безброј судски разрешува САД. Окружниот суд за Блискиот област на Пенсилванија, an all white federal courthouse that has turned a blind eye to the atrocities committed in their district.

Prison is where racism is condoned, промовираат и развиваат во САД; каде што човековите права се непостоечки и меѓународното право е изоставена. На Конвенцијата на Обединетите нации против тортура држави во дел:

Член 1

1. За целите на оваа конвенција, тортура означува секој акт со кој болка или страдање, дали физичка или ментална, намерно се нанесува на лицето за таква намена, како…заплаши или врз него… поради некоја причина врз основа на каква било дискриминација, кога таквата болка или страдање се нанесени од, или на иницијатива на, или со консултираат или премолчана согласност на јавен службеник…

Член 14

1. Секоја држава членка ќе обезбеди во својот правен систем кој жртва на чин на тортура добива надомест на штета и има извршна право на фер и соодветна компензација, вклучувајќи средства за целосна рехабилитација што е можно…

На Декларација за човекови права држави :

Член 5

Никој не смее да биде предмет на тортура или на суров нечовечно или понижувачко постапување или казнување

Член 7

Сите луѓе се еднакви пред законот и имаат право, без никаква дискриминација, еднаква заштита со закон. На сите им припаѓа еднаква заштита од каква дискриминација во спротивност на оваа Декларација и од какво и да е поттикнување на таква дискриминација.

Член 8

Секој има право на ефикасни правни лекови пред надлежните национални судови за дела што ги кршат основните права дадени него од страна на Уставот или со закон.

The USA is a signatory of both these international declarations of the United Nations Assembly. И U.S. Уставот забрани “сурово и невообичаено казнување” преку Бил на правата’ 8тиот амандман и им овозможува на сите граѓани да бараат надомест на штета преку федералните судови преку 1 Амандман.

Сепак,, оваа псевдо право стана буквално застарени за 99% на затворениците, чии тужби се постојано отфрли врз основа на Затвореник парнична реформи акт (PLRA). Овој еден закон е дозволено U.S. затворскиот систем во целина, и USP Lewisburg особено, to become a breeding ground for discrimination and racist acts of brutality! Во некои случаи затворениците не им е дозволено да поднесе тужба на сите, if some judge far away in his comfortable, tax-payer-funded chamber decides a prisoner’s prior lawsuit lacked constitutional merit, беа несериозни или злонамерни, or the ass-whipping the prisoner endured was од садење на пр. не е лошо доволно!! Сепак, “едноставни напад” се казнува со не помалку од една година во затвор. Сепак, if the racist CO kicks your ass for no other reason than you being black, врзан со лисици и во затвор, тоа мора да биде доволно тешка за да можете да поднесе тужба разврската. Не ми се верува? Знам. И, чита Хил V. C.O. Crum (4та околност 2013) и безброј други случаи тогаш holla во мене.

Па Реал членка на Унијата е дека расизмот е во пораст, дозволено да се развива во внатрешноста на amerikan затвор индустриски комплекс, неконтролираното од надзор или судска оштета. Pig-pen like confinement and torture. USP Lewisburg is where racists are permitted and even incited to abuse prisoners, дискриминација врз нив и да ги задржиме под угнетувачката услови на породувањето. Many prisoners begin to suffer from what is referred to as “Шу синдром”– a term and condition coined by courageous forensic psychologist Стјуарт Grassian who noted:

Самица- тоа е затворање на затвореник сам во ќелијата за сите, или речиси сите, на денот, со минимална стимулација на животната средина и минимална можност за социјална интеракција може да предизвика сериозни психијатриски штета…

Тоа е и трагично и многу вознемирувачки дека лекциите од искуството на XIX век со самица денес се толку целосно игнорирани од страна на оние кои се одговорни за справување со станбен и ментално здравје потребите во поставување на затворот

Види “Психијатриски Ефекти од самица” со Стјуарт Grassian.

И за naysayers за двојно celling на затворениците не се самица, Г-дин. Grassian noted in the same article that small group isolation triggers depression, irritability and easily provoked anger which may escalate into dramatic and florid acting out.

Draconian conditions, тортура, злоупотреба, и напади се карактеризира во U.S. prison system, and resemble, perhaps replicate, plantation-type brutality during they days of overt slavery.

Ова е вистински членка на Унијата. The prison industrial complex warehouses 2.4 милиони затвореници, 200,000 who are on federal plantations exposed to the most rural, расистички, десничарските, Дополнителните елементи на amerikan општество.

Значи како што се врати во USP Луисбург и SMU програма, кога тие не се игра во пошта, Јас ќе ви ги ажурираат и информирани. For as the hood and prisons were forgotten again in President Obama’s State of the Union address and the other “елита” одговори од страна на Републиканската партија и слободари… ова е вистински членка на Унијата во затворот индустриски комплекс!

Во борба,

Komrade O.G. Пантер

(Во времето на поднесување D. Хил беше во USP Бомонт и оттогаш се пренесува на SMU на USP Луисбург)

  

3 responses to “Реал членка на Унијата: Затворот индустриски комплекс”

 1. […] Реал членка на Унијата: Затворот индустриски комплекс […]

 2. […] Реал членка на Унијата: Затворот индустриски комплекс […]

 3. […] Реал членка на Унијата: Затворот индустриски комплекс […]

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category