3663
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Дрскост Очај

Во piecing заедно минатите настани од мојот живот, Бев принуден да го доживеете она што сум не се грижи да, и она што сум сакал да можам да се доживее уште еднаш. Преку сето тоа, без разлика што емоции ме обзеде, умот ми остана се фокусира на вистината. Така голем дел од мојата приказна е кажано од страна на другите, посебно медиумите. A close friend of mine reached out and demanded that the streets hear from me. When I began to think of telling my story and actually writing it, Сфатив дека мојата приказна е приказна за милиони. The choices I’ve made may be unique in their own right, сепак таму лежи алармантно ниво на сличност во околности.

Click here to preview and buy my autobiography Америка масакрот: Дрскост на очај и порака на надеж.

  

One response to “Дрскост Очај”

 1. Joanne Brams says:

  I’m sorry you have been through so much…..

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category