3383
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Одговорот на криминал

Казна и изолација вистинскиот одговор (решение) на криминал?

Дали сте знаеле дека самата природа на животот во внатрешноста (затвор) прави реформи веројатно?

Многу од оние кои имаат искусни затвор за малку, како и една ноќ веруваат на подолг рок затвор, толку е поголема веројатноста на повторени криминална активност и затворање. Затвор една стврднува емотивно, слабее нив ментално и brutalizes нив физички. Молотов коктел на опасност, непредвидливост и насилство.

Направете затвор готови одговори (решение), заклучите вратите, изгуби клучот, енергично инјектираат повторувани дози на дехуманизација и паднатите овошје е рецидивизам, но кој се грижи?

Целта на судскиот систем и денес е да се казнат, наместо рехабилитира.

Казнувањето на еден слева од генерација на генерација. Затвораат еден човек и можете фрлат некого во зандана социјалната интелигенција на неговите потомци и апсење на развојот на нивните потомци.

Затвор како казна нарушува дома. А нарушување во домот го прави градот поатрактивни. И на градот и неговата зла се разболеле значителен дел од нашето општество.

Една студија покажа малолетници уапсени за насилни кривични дела покажа дека повеќе кого беа посветени на казнено-поправните установи, толку е поголема веројатноста тие требаше да продолжи криминална активност во зрелоста.

Ако бројките не лажат, тогаш вистината е одговор нашиот судски систем е повеќе или помалку голем дел од проблемот.

Да се ​​биде човек со причина, дури и како што јас им служи на време, Се согласувам дека е потребно одреден степен на казна. Во овде и сега, Верувам дека степенот на казна doled од страна на нашите судови се граничи со екстремни. Мажите и жените дистанцираа од разбирање, облечени во црни облеки, цврсто држејќи gavels како да се автоматско оружје, прогласување војна против народот.

Верувај ми кога ќе ти кажам затвор прави малку да се реформира или рехабилитира. Задолжителни минимални, осудувајќи упатства, маскирани заложништво, прифатливи кажувањата; сите тешко погоден како топла оние (куршуми) продира во телото. Man Down!

Е целта на затворот да донесе одмазда?

Зошто се нашите судови, така unremorseful?

Минимална корекција. Многу казна.

Нашата сакана земја на слободните има најмногу затворен лица од сите земји.

Затвор, колку прекрасен решение!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category