asdas улични банди Архива - Во живо од Заклучување
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • http://www.livefromlockdown.com/letter-kids-street-gang/

  Letter to the Kids: Be Better Than Me

  Now before I begin I want to salute the youth who read this because that shows that you’re willing to listen and try to find other ways to deal with whatever you’re going through. For that you have my unwavering respect, from one to the next. My name is Al-Tariq Gumbs and in the streets my name was Killa Reek. I was and probably am still considered one of the worst street-gang members to come out of New Jersey. На возраст од 15 I was locked up for robbery, guns and all types of...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/closing-the-door-gangs-prison-and-a-new-life/

  Closing the Door: Gangs, Prison and a New Life

  Just a few months ago I sat in my cell looking ahead to the day when I will return to society. И, while envisioning new life, being around family and freely living without the fear of looking over my shoulder, I had to honestly ask myself am I really ready? Физички, the answer was easy. But I knew I second guessed myself mentally. After spending the past sixteen years as an active gang member, I was stuck straddling the fence. Here in the Challenge Program at United States Penitentiary...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/the-murder-of-killa-reek/

  The Murder of Killa Reek

  Peace this is Al-Tariq Gumbs and I’m alive and well. I have to take this one post down because people have misread the post as if I died. I’m ok. My point of writing it was to shed my old self and move forward with my life as a new man. I did not mean to cause this much of a problem. In this case, ignorance isn’t bliss, so I apologize for any hurt or confusion I may have caused to family and friends and to people who didn’t get to make it to lunch. lol I’m...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/we-are-all-struggling/

  Сите ние сме Борејќи

  МОЈОТ маалото, Мојата заедница, Мојата средина, село, кој повеќе не покренува детето. Мојот сосед не се чувствува за детето напуштени на улиците оставен да стои со очи полни со глад. Uncompassionate и неуки на вистината дека нашите борби се исти. Вашиот дом може да биде украсена во поубава боја. Вашиот тревник може да биде свежо manicured, додека моите weeded тревата е развлечен. Дали ова те направи подобар? Дали ова го оправдуваат треснувајќи на вашата врата во лицето на иднината? Do we not...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/leadership-is-often-misunderstood/

  Лидерство е често погрешно разбран

  Каде се нашите лидери? Зошто не можеме води нашиот народ кон повеќе позитивни резултати во животот? Разбирање на насока нашата генерација се движи, некој мора да се вклучат и да почнат да водат кон посветла иднина. Сега нашата иднина, деца, се предводени од дрога, дилери на дрога, банди, рапери, и гангстерски филмови; од кои сите се ги доведува до почетокот на гробови или затворање. Ние се губи! Ние губиме нашата контрола врз реалноста. На оваа стапка, сите имаме е мрачна иднина. Our kids are...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/at-the-end-of-the-day/

  На крајот на денот

  As you lay in your bed drifting off into a peaceful slumber, a question floats into your chambers of thought: “Have I moved closer to the goals I’ve set in life?” Wafting closer and closer into your consciousness until it is the only thing you see, it knocks on your mental door with fierce aggression. Jumping from the bed, you check the clock next to your bed; you’ve barely slept an hour… For years you’ve promised to push your life in the directions you...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/the-clutches-of-prisons-and-penitentiaries/

  Канџите на затворите и поправните установи

  Сум одамна биле погодени од канџите на затворите и поправните установи. Било да е тоа како дете кога јас се прашував за место што се одржа пријателите и семејството со месеци, години, а понекогаш животот. Денес, Јас не сум дозволено да се прашувам. Блиски познаници станавме. А неугледен блискост. Сега, моите деца се оставени да се прашуваат, лево збунет. Каде сум отишол? Што е ова место дека затемнува светлината која е позната да трошка околу семејните, особено околу празниците. Сите ние сме ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/asphalt-assassination/

  Асфалт Атентат

  Успешно отпорен на многу зла, кои се внимателно маскирани до потребата за изложеност е разбудена. На негативните статии на муниција фрлени во младите со намера да го убие. Моќни. Ефективна. Доволно сила да испрати уште Херкулес паѓа во асфалт. Сепак,, неопремени да факултети степенот еден не може да се надмине. Пречки се како скитници куршуми, тие прават цели на кого. Снимки отпуштен. Пречки фрлени вашиот начин. Како планирате да се надминат ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/from-then-to-now/

  Од тогаш две Сега

  “Види себе си за големината ти требаше да биде” Растејќи, постоеше време сакав да бидам уметник. Бев многу добар во графити, и мојот трасирањето отвори вратите за други форми на уметност. Јас би го направил мртвата природа цртежи, итн портрети., но се чинеше како да бев на мојот најдобар кога бев во депресија. Навистина, Јас не се гледам себеси со кариера во уметноста. Јас се користат да сонуваш да биде во НБА, alhough фудбал отсекогаш бил мојот омилени спорт. Неколку работи-in-со закон обесхрабрени ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/man-defined-part-2/

  Човек Дефинирани (Дел 2)

  Она што го знаеме денес е дека мажите биле заведени, школуваат дека мажественоста само може да се дефинира преку агресивно однесување или нечиј неспособност да attune. Во сите актуелност човек достигнува подлабоко од физички по вистината. Еден човек е дефинирана во неговите дела, а не само од страна на говорениот збор или акти на воинственост. Еден човек е праведен во своите постапки и одговорен со секоја мисла. Еден човек е плодна и подобрување на, прогресивно да се каже во најмала рака. Еден човек е несебичен како што тој патувања, разбирање дека ...Повеќе


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category