asdas Raise UP Media Archives - Во живо од Заклучување
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • http://www.livefromlockdown.com/book-review-americas-massacre/

  Book Review: Америка масакрот

  After a months long wait to receive the book, presumably due to heavy scrutiny from prison officials, federal prisoner Quaheem Edwards finally was able to read America’s Massacre by Tewhan Butler. Authentic and uncut. Poetic in form. Not just another urban novel. Tewhan Butler’s America’s Massacre revealed a number of jewels in disguise, many that he may have missed in his earlier years. Butler’s delivery and the way he used his life story to exact...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/its-not-about-us/

  Тоа не е за нас

  Здраво Светот- “Се кренаа” ова утро со позитивни мисли saturating мојата ментална и, иако витка назад прозорецот е покриен со цел менување на супстанција, Стоев со мојот менталитет и над и надвор од мојата физичка апсењето. Енергијата ја потресе оваа мизерно постоење останува иста, и без разлика колку позитивен човек се обидува да биде, Нема тоа бегање. Без оглед на растот и напредок зад позиција овие ѕидови нечиј по себе држи едно во тоа ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/our-own-worst-enemy/

  Нашите свој најлош непријател

  2012- Време е да престанат да гледаат другите, како на проблем и гледа надвор од нас самите одговори. Одамна имало слободна волја и избор да изберете– живот на вистинската вредност или живот лизгањето и намалено сведува на ништо. Очигледно е крадење, се занимаваат, пиење, и drugging донесе до главата нелегитимна mischance и ќе резултира во уште поголема штета, загуба и уништување на нашата сакана заедници. Станавме нашата сопствена најлош непријател….А облачниот состојба на умот работи ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/lifer-to-lifer-an-open-letter-to-mumia-abu-jamal/

  Lifer да lifer: Отворено писмо до Mumia Абу Џамал

  Што е следно?!? Ајде слобода прстен, како Мартин Лутер Кинг Џуниор. славно изјави! Божја волја, ова е почеток на крајот на вашиот “Долга прошетка до слобода” како што е напишано во зборовите на Нелсон Мандела. Можеби сте го “Последниот човек стои”, замена на Џеронимо Прат? Доста е што можев да одам на и натаму. Бог во вистината небото е дека сте биле, и се, во шумата на свој. Мир може да продолжи да биде врз вас, како што јас срдечно Ви честитам за вашите неодамнешни ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/the-process/

  Процес

  Повторно, Се наоѓам во извршување на опасностите казнено-поправните е. Ми кажаа да се спакуваат. Мојот ред дојде. Јас не може да го пополни пластични кеси со мојот имот доволно брзо. За изминатите дваесет месеци, Паднав во љубов со мојот речник, речник, свет алманах, Книга на моралот, и најдобрите поети во светот да некогаш живееле. За еден краток миг, тие се принудени да бидат кухо-up и не слушнале од повторно се додека не достигне ниво 6 Казнено-поправните Полок. Ниво 6 значи насилство. Насилство. Спиење ....Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/cosmic-thought/

  Космички мисла

  Револуционерна Честитки- Поздрав до сите мои војници, воини, насилници, goons, gangstas, Босови, hoodlums, Храбар срца, Храбар девојки, Облекувајќи, Диви, Со пет ѕвездички муда и генерали, Убиство Mommies, интелекти, наставници, едукатори, непријатели, и некој друг што можеби сум заборавил да го спомене тоа е и или ги одигра клучна улога во помагањето притисни LIVEFROMLOCKDOWN.COM и да се подигне до првите редови на умовите на масите и ние продолжуваме да се издигнува на нови височини. Јас препорачувам секој и секој од вас за ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/occupy-prisoners-we-are-the-99/

  Окупираат: Затвореници (Ние сме 99%)

  “Никој навистина не знае една нација се додека еден е внатре тоа е затворите. Една нација не треба да се суди според тоа како ги третира своите највисоки граѓани, но најниско оние”, како што е наведено од страна на Нелсон Мандела “Повеќе од половина од десет милиони затвореници во светот се или деца, малолетници или млади возрасни.” Shame on the great nation of the United States of America whom leads the world with a staggering three million of its own people incarcerated in its prisons. There’s a huge...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/arrived-at-ftc-oklahoma/

  Пристигна во ФТЦ Оклахома

  Само слета во ФТЦ Оклахома. ФТЦ Оклахома е Сојузна Трансфер центар е административен објект за одржи во текот затвореници како ние продолжуваме нашето патување до нашите дестинации. Зошто Оклахома? Ако се погледне на мапата ќе видите западната граница четки Луизијана против источната граница Оклахома. Тука’ Јас ќе чекам за мојата број да се нарекува. Потоа, Јас веројатно ќе се врати на сина птица. Верувате кога го велам ова не е начинот на кој сакате да го видите земја ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/breaking-news-general-population-awaits/

  Ударни вести: Општата популација чека

  Вести само се појавија Ќе биде заминување од Специјалната Единица за управување (SMU) во целост. Нема повеќе 23/1, кучето колиба рекреација кафези, околу часовникот зглоб ограничувања, и разговор во туш тезги. А светлината навестување на слобода; општата популација чека повторно. Уште, Јас мора да биде внимателна. Првиот знак на проблеми и јас сум на чело назад кон еден ден, првата фаза. Јас, заедно со сите други кои се закажани да ја напушти SMU, ќе биде ставен на строг пробниот период– “кивнете во ред и да биде ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/goodbye-pennsylvania/

  Збогум Пенсилванија…

  Мојот престој во USP Allenwood дојде до близок. Дознав вчера бев назначен. За жал, Јас сум се испратени далеку од земјата; не не е резултат на ме прави тоа право, само политика, како и обично. Некои луѓе се чувствуваат доволно време не го положил за мене да се биде толку блиску до дома (Пенсилванија) без изолација. Јас не е trippin '. Борбата продолжува. Верувам дека може да биде на чело на местото каде што тоа е за сите Лил Вејн и Дру Brees- LOUISIANA. Максимална безбедност пенкало ...Повеќе


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category