asdas gangsta Archives - Страница 8 на 12 - Во живо од Заклучување 456
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • http://www.livefromlockdown.com/never-fall-victim/

  Никогаш не падне жртва

  Дали постои такво нешто како прилично затвор? НЕ, НИКОГАШ не! Премногу грди вистини лежи зад овие ѕидови од тули и под овие светла и 24-часовна фаза покажува. Главните ѕвезди, многуте жртви кои го најдат своето самостојно на погрешен крај на тело луд човек. Завесата останува крена и е само намален за секунди во кошничка далеку трагедија. Набрзо thereater, крвта дамки се измие и она што се случил никогаш повторно се зборува за. Уште една жртва влегува. Не постои недостиг на послабите ....Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/recidivism/

  Рецидивизам

  Рецидивизам (ri-sid-‘e-viz-’em) n. враќањето на поранешниот модел на однесување, ESP. криминално однесување. Дали некогаш се прашувам….. Ако затвор е повеќе корисен / штетни за оние кои живеат надвор од искуство? До кој степен затворање ефект на индивидуалните и нивното домаќинство? Дали е реален за мажи / жени да успее следниве ослободување од затвор? Ако socioeconomics игра улога на стапката на затворање оптоваруваат урбани заедници? Зошто малцинства сочинуваат околу 75% на ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/the-link-between-schools-and-juvenile-justice/

  Врската помеѓу училиштата и малолетничка правда

  ВНИМАНИЕ! Тоа е мојата волја дека следнава порака достигне главите на оние смирен доволно да се слуша, доволно мудар да се пази и влијателни доволно да се насочува и води оние кои оваа тема може да се примени подалеку од она што е unarguably на нова иднина за голем процент на млади црни мажи. Тоа се нарекува казнениот систем или затвор како што го знаеме. Се разбере, тоа е крајно реални, немилосрдните и непопустливоста во својот фокус и напад врз Афроамериканец мажите, посебно на младите. Не постои објективен,...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/this-game-is-lose-lose/

  Оваа игра е Губат, Изгуби!

  Кога бев дете сонував садови од злато Јас би слушнат за во рап-песни, додека во средината на глупости игри или дури и во ходниците на училиште. Само машко бебе решив она што е потребно за мене да се обезбеди овој подвиг е она што јас би мода моите постапки околу. Нема будала (или па си помислив), тоа не е тешко да се каже дека од 9 до 5'ing сигурно ќе ме остави помалку од богатствата што се филтрира низ улиците на моето соседство. Јас врзани армија униформа и Timberland чизми;...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/walk-with-me-life-on-the-inside-of-the-usp-lewisburg-smu/

  Прошетка со Мене- Животот на внатрешноста на SMU на USP Lewisburg

  Белата боја на ѕидовите кои ме опкружуваат се оштетени и извалкан од годините на крв, пот и солзи. На влезови се толку мали што треба да влезе накосо и дури и едно лице стои на 5 нозе 9 инчи мора да коленичи. Можеби тука што вели “Затворот е затвор.” Ова е далеку од тоа да биде вистина. Ова место каде што лежев главата ми секоја вечер може да биде со големина на прошетка во плакарот, а тоа е без нормална мебел. Но, дури и со вообичаените нерѓосувачки челик мијалник и тоалет, bunkbeds и ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/live-from-lockdown_/

  Времето е сега!

  Борбата на утре се неизбежни. Брзо се приближува. Она што стои пред волја товар мажите и жените, браќа и сестри, синови и ќерки. Доволно моќни да го уништи нации. Веќе, сведоци сме на GLOBAL ВОСТАНИЕ. Луѓето уморни од угнетување и борбите за причините кои ќе им даде на звук и обликот на unorderly збир на околности. Многу реализира лежи зад она што е признаен отворено да ни. Исправена и натаму. Само гледајќи назад во сеќавање на оние кои го положиле факелот ....Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/live-from-lockdown-sittin-back-on-a-sunday/

  Sittin’ Назад во недела

  Тоа е недела. Точниот датум сум сигурен. Сигурно, месец е јули. Сонцето се случува да бидат сјае светло низ моите затемнети мобилен стакло. Денес, она што јас сум чувство е стрес, или можеби разочарување. Светот беше во мојата дланка, и јас дозволено да се лизга низ прстите. Никогаш остварување добра работа додека тоа го нема. Јас сигурно сакал да се беше негува мојата слобода. Мојот неуспех да се погледне назад е она што ме доведе тука. СЛОБОДА. Ние очекуваме да бидат слободни, сепак, тоа доаѓа со цена ....Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/live-from-lockdown-who-are-you/

  Кој си ти?

  Понекогаш Сметам дека е тешко да дишат, Мојот стар само будење. Го набљудувам мојата околина и омразата она што го гледам. Никој не е навистина тоа кои се тие. Претпоставувам дека само е кој тие веруваат дека да се биде проблемот. Тоа, тие никогаш не ќе го споделам, Наместо тоа, тие го носат на, како ако никој не е да се забележи, Но прозорците на нивната душа велат поинаку. Лежиш! Вистината во вас облачно, Чистотата на вашиот центар, Немам Повеќе. И зошто? Едноставно затоа што одбиваат да го прифатите, Се обидуваат да бидат тоа што велат дека треба да. Додека не научат да ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/live-from-lockdown/

  Ајде да го добие Заедно

  Нема фенси збор игра, високи subliminal пораки или фати фрази; едноставно, вистината право во тебе. Не кријат. Често пати тоа боли. Сепак, тоа е многу потребно. Жени & Господа, Ние зграби мора да се одржи на нашите деца и да им покажеме на начин, освен она што се покажа дека се на норма. На улиците- својата заводлива орнаменти и прилагодени искушенија се привлече нашата младина во Младинскиот Властите, Затвори и затворите во светот. Бебиња одење во со не многу воопшто да се види бел ден повторно минус барови. Почнувајќи од толку ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/live-from-lockdown-chances/

  ШАНСИТЕ

  ШАНСИТЕ- некои никогаш не треба; родени во околностите под кои нивната држава на благосостојба е ослабена преку претходно постоечките дилеми. За сите не е благословен. Постојат оние во животот кои мора да гребне и индексирање, падне потоа се зголеми. Никогаш нема да станам малокрвник, деморализирани или унил; само охрабрени од ecounter и примери на она што стабилност е. Е мојата борба мојата шанса? Тоа е мој избор. Живот и многуте скриени аспекти се сите можности кои се изложува еден на ризик или загуба, безбедност ...Повеќе


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category