asdas gangsta Archives - Страница 7 на 12 - Во живо од Заклучување 44
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • http://www.livefromlockdown.com/a-day-in-my-shoes/

  Еден ден во моите чевли

  Поминат еден ден во моите чевли ; Добредојдовте на нашиот свет, Каде сме далеку од остатокот . Поминат еден ден во моите чевли , Вежбајте или ПИШУВАЊЕ нема ништо да се прави. Околината се деградирачки . На пари и слава никогаш не ќе се споредат со цените ќе плаќаат , Се будам лути за да нема ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/in-honor-of-my-chlidren-our-children/

  Во чест на мојот chlidren, НАШИТЕ ДЕЦА

  Со текот на времето стабилен темпирана, една работа која постојано канџи е фактот дека моите деца се оставени сами да се соочат со зла на unremorseful свет без татко. Без оглед на обиди направени од страна на пријателите и семејството, празнината на немање татко околу никогаш не може да се полнат; оваа знам. Заедно моето патување сум имал можност да го делат истиот простор со двете мојот син и ќерка и обидете се моите проклети најдобро да се фрли светлина и се направи смисла на мојот не се таму. Но, како што се постигне во рамките I...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/another-lone-day-in-the-pententiary/

  Уште еден осамен ден во Pententiary

  Уште еден осамен ден во казнено-поправните. На часовникот се чини како да неговите движења се хендикепирани; време на замрзнување. Часа никогаш не се движи во брзина ние толку добро посакуваш. Децении да одат надолу. Со ова темпо на крајот никогаш не е во близина. Тешко да се замисли денот кога сум на слобода, unshackled и ослободен од еден агол од пеколот на следната. Овде и сега, Јас се борат надвор од демони прави обид да избегаат од многу стапици на сигурни смртта, која ја прогонува мојот наутро и midnights. Континуирано кошмари контролира моите мисли. Стискал ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/legal-news-a-fight-for-life/

  Правна Вести: А борбата за живот

  Прво и основно, Го прашувам за читателите’ трпение како што јас сум препуштање во сериозни ПРАВНИ ПРАШАЊА во времето. И понатаму сум посветен на движење и, бидејќи јас сум во правна состојба на умот, Решив да се откажат од некое мислење на правен аспект. Shoutouts до сите браќа посветени да направат промени, оние внатре и надвор, за не многу од нас го споделуваат волјата за некој ден гледам голема разлика во срамота број на мажи затворен или умираат. Исто така,, congratulations to all of those whom will...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/hope-and-faith-we-all-we-got/

  Надежта и вербата: Ние сите We Got

  Замислете буди во овие околина знаејќи, “Ова е местото каде ќе умрам”. Знаејќи сите можности не успеаја и единствената надеж е верата. Се разбира дека не би знаеле дека чувството и благодарение на повисоко енергетско, Не знам тоа чувство или….Но јас се будам и гледам во лицето на еден човек што оди во кревет секоја вечер со очигледна. Еден човек кој се откажал од надежта и повеќе не брка “ВЕРА” затоа што таа е тешко една да остане во чекор со. A man...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/486/

  На средства значи повеќе од крајот

  Бунтовничкиот без причина. А дупката без совест. А морален човек минус. А патувањето без дестинација….Сите недостаток намена, се бескорисни и од никаква вредност. Непостоечки во свет каде што правдата е вкоренето во моралот. Без насока, сите дејства се губи. Што е вашиот пат кога ќе се побунат? Кој си ти, кога ќе се thieving? Научив средства значи повеќе отколку на крајот, како што тоа го документира она што беше донесена (или е даден) на СЕЛФ да одам таму. Подигне ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/beyond-color/

  Надвор Боја

  Прв ден на затвор двор- Inez, Кентаки, USP Биг Сенди, Ниво 6- тоа се случува тука. Неочекувано збор беше доставена од ривал банда член од мојата држава, кој сум бил завојуваните со од денот Вотс’ Грозје Улица Crip Ганг направи својот пат во Есекс Каунти и околината. Пораката беше за мене да го пречека на затворот дворот на 9:00 AM рекреација. Мислев дека она што може тој можеби сакате со мене, освен војна. Каде што јас сум од Bloods и Crips направи без разговор. Работите беа ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/live-from-lockdown-judicial-genocide/

  Судскиот геноцид

  Судскиот геноцид- the annihilation of a people under the pretenses of the court of law. Judged by 12; sentenced and punished. This is what has been deemed justice. So infatuated with an illusioanry power to pass judgement and estimate the value of another life. Babies put in prison as a rule of action prescribed by authority. Who might I ask grants this right to govern, control and command? With one in every three persons doomed to serve a custodial sentence in an institution of confinement,...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/redemption/

  Откуп

  За денес врнеше. Небото сочувствување со оние од нас со скаменето срце. А сигурен знак дека некој се грижи доволно за да солза. Кога јас се чувствувам сама, ако мојот мобилен овозможува, Чекорам до мојот прозорец и зјапа во небото. Барам ѕвездите и замислете што би било да се знае слобода. Наместо, Сакам Одржан; ограничени со време, измачувани од сонцето, потоа направи целина повторно од страна на Месечината. Оваа трансформација се случува во рамките на трошење на простор околу сите нас. Не една или две направи разлика. Кога тоа ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/all-wounds-heal-in-due-time/

  Сите рани Исцели во догледно време

  Сите рани лекува навреме. Мој страдање нема да трае цела вечност. Оваа болка наскоро ќе ме напушти, Будејќи новооткриената задоволство никогаш порано не почувствувал. Скратена биле радости во животот; Навидум болка следи секој мој потег. Тресењето на unnerving збунетост разоткрива низ; На quieted бладања на бес . Повторно роден, А подобро само, Попродуктивни од било кога. Секогаш,, Сите кои се населиле во стан на блажен и духовното постоење. По ѓаволите во мене врати назад од светлината ...Повеќе


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category