asdas gangsta Archives - Страница 4 на 12 - Во живо од Заклучување 3417
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • http://www.livefromlockdown.com/prison-a-scheme-to-keep-niggaz-down/

  Затвор: Обидот да се задржи Niggaz надолу

  Ова срање е вистинско, homie!! Јас сум пеење ова срање затоа што сум бил низ него. Што и да сакате да одите на, Сум бил во тоа. Не велам дека знаат сè, затоа што не и никогаш нема да. Но знам доволно, и таа игра, знам е навиват!! Не дозволувајте овие силиконски (смешно) niggaz (рапери), не сите од нив, но мнозинството од нив, зборува дека Биг убиец срања; верувајте ми, тие не се разнебитувањето на грозје. Trust and believe that if they are doing all that and they...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/this-is-war/

  Ова е војна

  Може да ви го слушнеш? The gut wrenching hollers of hell Can you feel it? Менталното и физичкото оптоварување на оние заробени во тука. Украдени слобода одекнува низ ноќта. Што сум бил низ, Јас не посакувам на мојот најголем непријател. Секојдневниот мојата борби расте поголем, на крајот можеа да се видат. Толку многу castigated, направени молчи жртви на сурово и невообичаено одмазда. Несакана темнината, соблеков психолошка тортура толку интензивен една веќе не можат да сонуваат за светлина. Окови засекогаш. Воздржани. Hidden....Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/god-consciousness/

  Бог свест

  Bismillaahi – Rahmaanir – Rahiim “Во името на Бог (Алах), Милостивиот, Повеќето Милостива” “Не знам ништо Добар живее во мене, што е, во моето тело. For I have the desire to do what is right, но не и способноста да ја спроведе. Зашто Јас не го правам добро што сакате, но злото не сакам е она што јас ги правам.” Иако имало голем дел од времето што помина, бидејќи јас последен дели со вас зборови на мудрост, it is an honor to once again be amongst...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/rat-race/

  Rat Race

  На сите мои Niggaz, и јас зборувам за мојата Niggaz во капи низ светот. (Човек, жена или дете). Ако ние се случува да поучувајте секој, ние прво мора да се провери. Никогаш немало полошо време од време денес. Работи кои се случуваат во нашата хауба денес треба да ги инспирира бес и повик за акција. Денес, слики на т.н. пониска класа се постојани тела во популарната култура на Америка, in movies and television and rap music and videos where the gangster life is...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/surviving-the-streets-part-3/

  Преживување на улиците (Дел 3)

  Јасно, она што го имаме во наши раце е лош случај на самоизмама. А голем износ од нас доби целата оваа работа наназад, бидејќи немавме вистински се грижат советници. Сите овие години, dating back to the original outlaws of the west and midwest in the 1800’s and early 1900’s, доведоа до денес, целиот корен беше на извршување на американскиот сон. Тоа беше никој друг, од она што Шон “Џеј-Зи” Картер, Биде “Диди” Чешли. T.I., Рик Рос, Меџик Џонсон, and many others...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/patience/

  Трпение

  … is a virtue. A story told of excellence. Many lack its illuminating qualities, its amazing characteristics. Why is that we find ourselves in a hurry to receive, retrieve or relieve nothing? Times tick a magnificent display of one eased moment into the next. Such a peaceful journey until it is corrupted by ill-timed travelers. Unconcentrated movements erected through the dismissal of progression. Time is to be taken, not rushed, sped through or hurried. Calm, careful and calculated. All...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/merry-christmas-from-prison/

  Среќен Божиќ од затвор

  Ова е мојата десетта година во затвор за време на Божиќ, еден ден, кога семејствата се заедно и да уживаат едни со други за насмевки и да избега од реалноста на насилството во капакот на моторот или било тешки околности или животната средина, за тоа прашање. Но, нема бегање од мојата реалност или било кој друг затвореник кој се наоѓа на издржување време. Некои од моите соработници никогаш не се случува дома, па зошто тие би се грижеле за Божиќ. Еден има седум доживотни затворски казни, друг со три доживотни казни и 168 години, another with...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/at-the-end-of-the-day/

  На крајот на денот

  As you lay in your bed drifting off into a peaceful slumber, a question floats into your chambers of thought: “Have I moved closer to the goals I’ve set in life?” Wafting closer and closer into your consciousness until it is the only thing you see, it knocks on your mental door with fierce aggression. Jumping from the bed, you check the clock next to your bed; you’ve barely slept an hour… For years you’ve promised to push your life in the directions you...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/emmanuel-jones/

  Emmanuel Jones

  Следните био е напишан во трето лице од страна на затвореник. Емануел Џонс ака убиец Е-израснал во срцето на Џерси Сити, Њу Џерси на BIDWELL и Океан сведоци на безмилосен реалноста на животот. На возраст од 5 тој беше предава од страна на неговиот брат како да се одржи пиштол. Не знаејќи дали еден ден ќе треба да се запре својот татко од злоупотреба на неговата мајка. Не долго после, татко му одеше целосно надвор од својот живот. Имајќи кавгата со Gambino семејство го наведе да го одбие неговото семејство, што резултираше во неговото ...Повеќе

 • http://www.livefromlockdown.com/live/

  Живеат

  Можете дневната, тој што е жив- Во живо! Се разбере дека во животот лежи принцип, цел и насока сите водечки кон постоењето во согласност со праведноста. Ние не се создадени да се направи на вистината она што не е. Со првата нашите умови, ние мора да манифестираат основа на вистината дека може да се хранат со искуство. Кога нашата ментална е на ред за возврат е нашиот живот. Корумпираните мисли наруши состојбата на нашата сè што. Губење на цел е директен резултат на ментална напад. Искушението,...Повеќе


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category