3377
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Omar Остин
 • Регистрирај се Број: 204603C
 • Возраст:31
 • Време служев:бидејќи 2001
 • Роден град:Њуарк, NJ
 • Реченица:60 години + 7 последователни години
 • Тековната задолжен:Двојно убиство
 • Алијас:K.O.
 • Датум на издавање:2043
 • Затвор Припадност:Крв (Валентин)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Лестер Alford, Pele Brown, Tewhan Батлер,
 • Институција:East Jersey State Prison (Rahway)
 • Ако реално G не може да ги одвратат youngins, ред, имаат ya начин, но барем дозволете ми првично вас за патот.

Преживување на улиците (Дел 3)

Јасно, она што го имаме во наши раце е лош случај на самоизмама. А голем износ од нас доби целата оваа работа наназад, бидејќи немавме вистински се грижат советници. Сите овие години, dating back to the original outlaws of the west and midwest in the 1800’s and early 1900’s, доведоа до денес, целиот корен беше на извршување на американскиот сон. Тоа беше никој друг, од она што Шон “Џеј-Зи” Картер, Биде “Диди” Чешли. T.I., Рик Рос, Меџик Џонсон, и многу други акумулирано законски. They amassed enough capital from turning profits from either raw material or an idea to buy in and play the game with the owners of this empire. Сега, тие можат да си дозволат место во најпрестижните универзитети, место меѓу политичките моќници и асоцијација со врвот месинг за спроведување на законот. Зар не е тоа што Дон Корлеоне направи во филмот Кум? Ако тој може да го направи легално, дека тој не би имал?

Ако само многу од нас не мораше некој да ни каже имајќи го гангстер беше синоним со едноставно одбива да се изгуби, одбивање на кратко на она што го заслужуваат во животот, ако работите кон неа; обезбедување на став да се заштитите во “те ебам-сега, што го плаќаат подоцна општество” (што значи работи напорно и е краден).

Се гангстер значи она што го сакате тоа да значи, ако навистина треба тоа да значи ништо за вас во сите. И ако не, потоа, мора да имате направено она што најмногу го направиле со црнец збор, интернализирана тоа, а во некои образложението се претвори во период од endearment.

Можеби, пред да го направи лоши одлуки кои не чинат многу години на болка, ни беше кажано имајќи го гангстер во своите најнапредни форма е тоа што го прави на следното ниво директно од Gutta како Леброн Џејмс и се враќаат во кои Gutta како Леброн Џејмс и даваат уште дете место да се размислува, место за играње и место да работат до тоа Gutta повеќе не постои.

Ние не можеме да се вратиме на тоа што кралеви во стариот начин на старите денови. Наместо, сега секој може да струпвам свои Реџина империја градење куќи во форма на палати, и да биде шефови и мајстори на себе, искористување на сопствените таленти без да гледа над рамената очекува полицијата да дојде ќе го заклучите во кафез и да однесе се што ви вграден.

Capone never fully enjoyed his wealth. Повеќето од своето време го поминав затајување ривал куршуми. The other portion was spent the dodging the FBI until prison came and disease eroded man.

Јас сум ти го кажувам она што некој најверојатно Требаше да ми кажеш.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category