Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Emmanuel Ausar Jones
 • Регистрирај се Број: 28486-050
 • Возраст:29
 • Време служев:N / A
 • Роден град:Џерси Сити, NJ
 • Реченица:30 години
 • Тековната задолжен:Убиство, Киднапирањето, РИКО, Att. Убиства, Firearm violations, Att. Murder of a Federal informant while incarcerated
 • Алијас:Killer-E
 • Датум на издавање:2030
 • Затвор Припадност:Крв (Обод)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер, Altariq Gumbs, Kenneth Thompson, Cedric Браун
 • Институција:FCI McKean
 • Getting Bloods to unite in cause for the growth and development of our youth to prevent further incarceration.

Затоа ја поддржува Колин Kaepernick

Photo Credit: Chris Carlson/Associated Press

Photo Credit: Крис Карлсон / Асошиетед прес

Зошто јас го поддржувам Колин Kaepernick?

I know how hard hard it is for a black man in America today. From the drug usage to the disunity and violence, Гледам на ефектите од психолошката војна што се води врз нас. Гледам како се сврте против едни со други и како ние ги охрабруваме неединство меѓу себе врз основа на она што се учи од страна на истите тие луѓе ние веруваме дека може да ни помогне.

Во моментот кога еден човек се согласува да работи во владата што ја уништи животот и сето тоа е во личен интерес. Самиот факт дека тој не може да се справи со последиците тој манифестира тој избира да инкриминираат луѓето околу него. This is unacceptable. Ние можеме да го направи подобро! Ние може да се поправи на заедницата и завршуваат масовно затворање без продажба на едни со други надвор во заедницата.

Толку многу од нашите браќа и сестри се во затвор. Сега дека црните мажи се над-во затвор, тие немаат друг избор освен да наведете црни жени. Женски затвор е умножен. И за сите вас, мајки, кои се жалат, ќе имаат можност да се направи разлика. За вас се оние кои најчесто се подигне на следната генерација. Црнец е отстранета од живот своето дете само така систем кој Америка разви можат да работат.

That’s why I agree with Colin Kaepernick taking a knee during the National Anthem. Тој стои на принципот. Фактот дека тој не е поддржан од неговите врсници, се загрижувачки. Тоа покажува слабост. Ако имате националната сцена, и навистина верувам дека ние сме една, you should take no offense to what he is doing. Неговите тврдења имаат заслуга, па зошто да оди против тоа? Застанете со Колин Kaepernick.

Во прилог на маса затворање и полициско угнетување, ние, исто така, може да се зборува за фактот дека училишниот систем кој е воспоставен во Америка, главно, не учи пред се за европската култура со малку признавање на другите етнички групи тука дека треба да дознаете кои се и од каде доаѓаат. To deny one knowledge of self and subject him or her to European history is to hold him or her inferior. Овој вид на маргинализација е психолошки план на системот американски училиште. Тоа треба да се промени.

Се надеваме дека, people awaken and we can one day be equal and share the same resources to create a productive economy instead of slaving for one. Само кога постои вистинска и трајна промена, треба еден залог верноста кон знамето на нацијата, која сепак дозволува ропството во нејзиниот Устав. Don’t believe me? Прочитајте ги 13-тиот амандман.

веќе, the struggle continues….

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category