Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Стоп на насилството!

stop-the-violence

1 GUN, 2 GUN, 3 GUN – БЕНГ!

Како 80-те винил, изгребани рекорд се повторува одново и одново. И покрај тоа што многу се чини дека се хранат, уморни од правење на повик песна, сите направи ништо повеќе од плаче на блузот.

жал луѓе, но тоа не е рап. Тоа е факт. Јас не сум повикувајќи на протести. Јас не сум се повикува на насилство! Јас не сум повикувајќи наназад делува кое место идните генерации во поголем очај. И иако мојот зборувам сладкодумно не може да биде толку популарен како најмногу би сакале, Јас сум доволно да застане на човекот што го кажувам. И она што сакам да кажам дека ние треба да се запре насилството !

Полицијата убиство на цивили.
Цивили загинаа полицијата.
покривот престрелките.
Chokeholds.
полицијата заседи.
Деца загинаа носејќи бонбони.

Сето ова се случува, и сите што го слушам е редот и законот! Како за вас политичарите однесе до пласман на подиумот и се зборува за запирање на насилството наместо тајно повикува на повеќе насилство, со звуците на трубите и визуелни елементи на црвено, белата, и сино. Оваа војна е една каде што сите ги загубат своите себе и така секој станува никој. Дали е ова она што сакаме? За светот да стане ништо?

Ако она што се случува денес продолжува дури и 50% помала стапка, утре за нашите деца нема да бидат пополнети со колеџ кампуси, но затворските ќелии. Судници наместо училници.

Не можеме да видиме дека незнаењето е голема причина за тоа што се случува? Зошто не сме се однесуваат на интелектуална осиромашување осакатување општество?

Вестите? Зошто рекет вестите-за-рејтинг стане Номинална-R хорор шоу? за рејтингот, новински агенции го опишуваат исцрпувачки слики кои го овековечат повеќе насилство, фрлање на гориво на веќе беснее пожар.

Знам дека она што си ти што зборуваш: Како се осмелуваш Tewhan “Масакрот” Батлер не се јавите за барем одреден степен на радикални мерки? не е кул, нели? Жал ми е луѓе, но мојата кул е во поддршка на младите. Мојата Gangsta е за поддршка на она што е во право, што е само, она што е потребно за да се спаси нашите заедници, and more importantly, нашите млади.

Стоп на насилството !!!

Јас тивко ќе се вратам на моето дупка за сега.

Tewhan Батлер
Author of Amercias масакрот

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category