2330
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quaheem Едвардс
 • Регистрирај се Број: 10800-084
 • Возраст:28
 • Време служев:6 + години.
 • Роден град:Патерсон, NJ
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат, Оружје, Заплашување на сведоци
 • Алијас:Вол-Splish
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв
 • Круг на влијание:Charles Taylor Jr., Дејвид зујат, Џошуа Carrell, Tewhan Батлер
 • Институција:USP Тусон
 • Јас сега знам што сакам од животот за себе, моето семејство и мојата заедница. Јас сум строго за обнова и промени. На хартија, Јас секогаш ќе бидат поврзани. Зедов заклетва! Но јас тресне за вистинската причина сега, или неколку причини: ПРОМЕНИ, Upliftment и просперитет. Raise Up!

Осамен- три на мобилен- кога го спречи?

Добредојдовте на осамени во пустината во Калифорнија САД Казнено Victorville. Средина каде што персоналот е околу 80% Мексиканскиот. Средина каде што “малцинства” (остатокот на персоналот) падне во согласност. Средина која е толку извртени може да се создаде и да се изгради мразат во твоето срце за следната. Во оваа средина затворениците немаат победа. Постојат многу малку осуденици лево. Вие сте на губење на крајот, освен ако не зборуваат шпански.

Некои велат дека сите федерални Специјални станбени единици се исти. Еднаш, многу одамна би се согласиле, но дозволете ми да “хип” ви за тоа зошто тоа не е точно. Прави 23 и 1 време тука во Victorville е тешко време. Ова е свет за себе.

Поголемиот дел од времето ние се сервира изгорена храна. За нашето знаење, ако зборуваме ручек пепелниците, на оброци пристигнат околу 10:30сум и се чуваат во жешка кутија каде што се наоѓаат до два часа. Треба јас да ве потсетам на храна пристигнува веќе варен. Откако беше reheated за два часа, ние се уште не се хранат до 01:00 и многу од времето, подоцна. Ние сме често служеле изгорена ориз, сува зеленчук, па дури и изгорени овес. Како да ти изгори овес?

Околу Сојузна систем, повеќето осамени единици служи на оброци надвор на слични пепелниците. Овие пепелниците се околу ногата долга и шест инчи широк. На коцки се обично преполни со храна. Welcome to USP Victorville where the trays are half their normal size and portions are like snacks. Лебот е застоена и млекото е расипан. Климатик работи само на едната страна од зградата.

Кога го спречи?

Imagine being locked down in the cell with other men. Внатре во овие клетки има туш, биро, потоне поврзан со тоалет, и легло креветот. А легло кревет за две. Сега замисли ја презеде една третина човек како цимер. Тој нема друг избор освен да спијат на “половина од душек” или на подот. Единствениот простор е во близина на вратата и инчи од тоалет. Кога еден од нас има да се користи бања, третиот човек или има да се прикријат со неговиот ќебе или застане на страна на туш и да ги почитуваат многу малку приватност имаме. Кога еден од нас стои, урината ќе повеќе од веројатно поздравниот на душек третиот човек. Многу од нив имаат “bucked” [stabbed] една третина cellmate.

Резултатите?

Замисли да биде застрелан со гумени куршуми, додека се прска со спреј за очи, проследено со осум COS во костуми со штитови што брзаат. Не постои ништо во Бирото за политика изјава затворот кој гласи тројца мажи треба да биде во една ќелија. Имало и други начини да се префрлуваат. А начинот на кој јас не се согласувам со. Постојат оние кои го прифаќаат третиот човек тогаш го победи сериозно. Имало безброј инциденти на други затвори, каде што “три на мобилен” беше наметната.

Ајде да ги Биг Сенди на пример. Назад во 2006 беше објавено за време на тековен говедско месо меѓу DC. затворениците и Крвта членови дека D.C. затвореник бил принуден во ќелија со две bloods. Откако беше принудена во ќелија, на D.C. затвореник, наводно, бил претепан до смрт. Тоа беше дена подоцна, кога овој затвореник бил откриен.

Околу 2007-2008 кога во затворот се смета “Крвави Бомонт” во Тексас, Тоа траеше неколку убиства за вработените за да сфатат тројца мажи во ќелија не работи. Така, е ова она што е потребно? Момци треба да се убијат еден со друг пред некој почнува слушање?

Кога го спречи?

USP Victorville where inmates are forced to sleep on paper sheets for supposedly misbehaving. If I’m caught with a clothes-line up, Јас ќе се казни со хартија листови за седум дена. Но, ова е ризик дека јас сум подготвен да се земе. Неодамна,, перална беше направено за прв пат во еден месец! Ние неодамна беа издадени чиста постелнина за прв пат во три недели. We hang these clothes-lines because we have better chances washing our clothes and linen ourselves. Ние сме во основа се казнети поради тоа што не во зависност од вработените да ја завршат својата работа.

Кога го спречи?

И, се надевам дека, наскоро. Но овде во пустината, работи само да се влоши. Кога еден пристигнува тука, во осамениот, тој мора да чекаат триесет дена пред тој го даде каква било лична сопственост. Но повеќе од веројатно, оние триесет дена ќе се претвори во само неколку месеци. И ова е ако има било кој имот остави. Само во случај те изгубив во последната реченица, одиш со мене..

Постојат три болничари кои се ЛЛ се одговорни за чистење на движи, Водење перење и вчитување на пепелниците. Тие се сите мексиканскиот. Имавме еден Црното уреден во минатото и тој беше отпуштен за бранејќи се од друг уреден кои се уште работат. Сега замислете дека стои зад ќелија вратата и гледање на уреден прошетка со притискање на метла, а носи еден пар од чевлите. Уште подобро, замисли да не примаат едно списание ви нареди месеци до уреден доаѓа околу со надеж дека ќе го продаваат за вас или некој друг. Овде, во осамениот кафе е ограничена. Тоа не се продава во кантината, ниту пак е издаден како дел од појадокот. Нашата единствена шут на кафе е кога болничари се дојде до со него за продажба. Девет пати од десет тоа е обично кафе од вашиот имот или или човекот во ќелијата до тебе. Тука во Victorville, како и многу други осамени единици, the C.O.s give some of our property away to the orderlies. But what can we do in an environment where we are forced to keep our mouths shut? It isn’t safe to be labeled a snitch in this environment. Така, just like the animals we’re treated as, we’re forced to tuck our tails. Welcome to USP Victorville.

It doesn’t stop.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category