3158
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

SMU- Играта

Мојата втора расправа во 4 години. Да, браќа и сестри друг слух Специјални управување со. Ги осудува на пропаст ден! Психолошките ефекти од мојот последен 20 месечен престој допрва треба да носат надвор. Има само хоп, прескокнете и скок од моето заминување. Уште, ноќите се прогонуван од грозни услови, гласно крик на безнадежност и мирисот на изгубени души.

Измама е она што јас верувам да биде. Игра на духовитост. Слобода наспроти Изолација. А смртоносна игра на осаменост. Смртоносни во смисла дека тоа има за цел да го убие семејни врски, заедница блискост, смислени комуникација, ментална прогресија, а најмногу од сите, се надевам. Зарем ова не е казна?

Јануари 9, 2014 Имав мојот втор SMU слух. Стапката на прифаќање е нешто како 9 од секои 10. Стапката на рецидивизам 7 од секои 10. Јас сум се великодушни тука, исклучително! А програма наменета за измени однесување. Алатки / оружје се користи- оштетување. Место мажите во ненормални услови за подолг период. Изолација. Како се еден излез такво место со обновено чувство на нормалност? Така и така, Ова е целта. Луди! Не каламбур наменети.

За речиси целиот 20 месеци Седев во тишина, решен да направи излез; затајување нивните обиди да си го цица повеќе живот од мене тогаш тие веќе. Тие мораа да ме пуштиш. Привремено, Јас ја освоија. Денес, Сфаќам мојот победи само што ќе биде краткотрајно.

Играта е навистина смртоносна. Како се еден се победи креаторот? Без оглед на моите права, табла никогаш не се менува. 60-40 нивниот начин. Но кој е броење?

  

3 responses to “SMU- Играта”

 1. Lock the body up can’t trap the mind only the wise will survive

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category