3601
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Omar Остин
 • Регистрирај се Број: 204603C
 • Возраст:31
 • Време служев:бидејќи 2001
 • Роден град:Њуарк, NJ
 • Реченица:60 години + 7 последователни години
 • Тековната задолжен:Двојно убиство
 • Алијас:K.O.
 • Датум на издавање:2043
 • Затвор Припадност:Крв (Валентин)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Лестер Alford, Pele Brown, Tewhan Батлер,
 • Институција:East Jersey State Prison (Rahway)
 • Ако реално G не може да ги одвратат youngins, ред, имаат ya начин, но барем дозволете ми првично вас за патот.

RIP Мајк Браун

Понекогаш е потребно губење на драгоцено живот да се донесе светлина на потиснатите проблеми и состојби во и околу црната заедница, особено на “Маалото”. Мајк Браун не е прв да страдаат во рацете на локалната полиција, и тој нема да биде последен. И секој кој е дел од костим-и-вратоврска црнечката заедница, оние чии животи зависат од проверките што ги добиваат од нивните бели сопственици и газдите, Да тоа е прашање Црното! Нема друга раса или етничка група може да се покаже доказ за смрт од страна на полицијата пиштоли во монтажа некролозите, како Црнците!

Не да се каже тоа нема да се случи, само да се каже на “лице” на овие несреќни живот завршува ситуации е црно лице!

Полицијата мислат дека имаат оправдана право да снимате и да не убијат. Ајде да бидеме реални, тие не се ни обидуваат да ни пука во ногата за да ни се спушти и ограничување нас. Не! They deliberately shoot us, додека ние се невооружени, во делови на телото каде што тоа е речиси секогаш фатална.

Тогаш луѓето велат дека работите за милитаризација на локалната полиција . . . Флеш вести: Браќа и сестри во маалото биле доживува милитаризација на локалната полиција со децении. They have obtained their right to bumrush and ambush us in the ‘hood by way of stop and frisk and search and seizure policies. Многу локални полицајци се поранешни воени офицери кои имаат ментални и емоционални прашања кои допрва треба да бидат исцелени. Тие навистина не се разликува помеѓу браќа во маалото и нивните непријатели во боиштата во странство.

Разликата помеѓу Америка и многу други земји би требало да биде еден право на правично судење, и работи како слободата на говор и изразување. Но начинот браќа се изразуваат чини да се поздравува со смрт од страна на спроведување на законот, и апсолутна уништување од страна на U.S. правниот систем. Нашите поради процесот на правото на “фер” нешто се повредени кога ние стилизирам нашиот идентитет со улиците. Ако ние не одиме, се облекуваат и да се комуницира на начин сметаат за прифатливи од страна на White Америка, тогаш ние сме опасни закана за општеството.

Ова е апсолутно поголем од Trayvon Мартин, Мајк Браун, Шон Бел, и Оскар Грант од FRUITVALE станица. This is years of fear and license to harass, уапсат, напад, очеличи, угнетуваат, пороби, и да ги убијат на нашите луѓе.

  

One response to “RIP Мајк Браун”

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category