3381
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quaheem Едвардс
 • Регистрирај се Број: 10800-084
 • Возраст:28
 • Време служев:6 + години.
 • Роден град:Патерсон, NJ
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат, Оружје, Заплашување на сведоци
 • Алијас:Вол-Splish
 • Датум на издавање:2024
 • Затвор Припадност:Крв
 • Круг на влијание:Charles Taylor Jr., Дејвид зујат, Џошуа Carrell, Tewhan Батлер
 • Институција:USP Тусон
 • Јас сега знам што сакам од животот за себе, моето семејство и мојата заедница. Јас сум строго за обнова и промени. На хартија, Јас секогаш ќе бидат поврзани. Зедов заклетва! Но јас тресне за вистинската причина сега, или неколку причини: ПРОМЕНИ, Upliftment и просперитет. Raise Up!

Почит и внимание # WTOW

Овој сајт и сите содржини на овој сајт не можат да бидат копирани, репродуцира, реиздава, поставени, испратени, пренесуваат, дистрибуирани, или да се користат за создавање на изведени дела без живо од Заклучување на (Во живо) претходна писмена согласност, освен што живеат грантови ќе неексклузивна, непренослива, ограничена дозвола за пристап и прикажување на веб-страници во рамките на овој сајт, исклучиво на вашиот компјутер и за вашите лични, некомерцијална употреба на овој веб-сајт. Оваа дозвола е условена со вашите не менување на содржината на екранот на овој сајт, Вашиот чување непроменети сите авторски права, трговски марки, и други сопственички известувања, и прифаќање на сите услови, услови, и известувања придружни содржини или на друг начин утврдени со овој сајт. LIVE не Ви дава никакви експлицитни или имплицитни права или лиценци под никакви авторски права или други права комерцијален или интелектуална сопственост. Вие не може да се огледало било од содржини од овој сајт на друг веб сајт или на било кој други медиуми.

Сите мажи тврдат дека тие сакаат респект. Ова не може да се нагласи доволно. Но, никој нема поим како да се обратите за добивање на тоа (почитување). Повеќето веруваат дека застрашувањето на луѓето не е начин на добивање на почит. Тоа не е случај. Сите мажи треба да биде достоен на твојот поглед прва. Ако сте поединец кој е шетаат бара почитување, вие само може да сакаат да се земе добар поглед на себе. Ви се покажува почит кон другите? Што навистина може да се каже дека сама се почитуваш? Дозволете ми да ви го осветлуваат на вистината - застане мажи не треба да се бараат почитување. Нивната вистинска карактер е она што ги добива почитта што ја заслужуваат. Начинот на кој човек се носи, како господа со соодветна манири е она што го заработува почит. Кои едно лице некогаш беше и она што тие го направиле на улиците не е важно во нашиот свет.

Гласно поединци не им се дава почит, тие се дадени “несакано внимание.”

Почит и внимание одат рака и рака. Кога сте внимателен на другите околу вас, не само што покажува почит за оние поединци, но исто така и за себе. Невнимателен луѓе се себични. Период! И овие поединци се исто така опасни. Се внимателен на другите, особено во затвор животната средина, ќе ве однесе долг пат. Below are a number of real examples of how a lack of respect plays out in our world.

Пример 1
Тоа е во раните утрински часови, only minutes past 7 am at USP Hazelton (Западна Вирџинија). На овој ден, Еди разбудив на погрешната страна од креветот, still upset because of the big loss that his football team suffered the night before.

Стои во предниот дел на телевизија, тресење на главата во разочарување, како нагласува флеш низ екранот.

Дејв, , diehard Њујорк великани фан, чиј тим предаден на Eddie Далас Каубојс срамни загуба, го прави својот пат во текот. Тој nods на Еди, пред да ја објавите до неколку метри подалеку да фати поглед на главните. Дејв забележав гади изглед на лицето и пукнатини насмевка на Eddie пред шепотење,

“Проклето Ед, y'all добија y'all газ whooped нели”?

Еди двоуми пред да реагира. “Па што, ние уште подобро од вашиот МОБ!” тој извикува. “Y'all нема да плејоф, па тоа не е важно.”

The tone in Eddie’s voice causes Dave to take note of his surroundings, “Проклето, смири, тоа не е моја грешка што ти тимот смрдеа,” тој chuckles пред дистанцираме.

“Без оглед на човекот, те ебам!” Еди продолжува, цртање непријатно зјапа од неговите врсници. Во тоа време, Дејв направи својот пат кон врвот ниво. Тој се насмеа, надразнување Еди како тој погледна надолу. “Дека е во право, мојот тим ќе плејоф, и великани ќе биде дома гледајќи”!

“Ио Ед!” глас разговори, фаќање на вниманието. “Престане да прави сите DAT бучава, тоа е начинот на кој премногу рано за DAT.”

Еди признава својата Homeboy Чад и одобрувања. Тој потоа се враќа своето внимание назад кон телевизиски екран.

Дејв прави својот пат назад, едно кафе во рака. Тој ќе престане од страна на Еди. “Тоа е на сите добри bruh, y'all постави борбата,” тој пукна во смеа, продолжува да се закачам.

“Јас дури и не се грижат, остави ме да ти ебам сам!” А бесен Еди прилепува. “Еби, и великани!”

“Ayo…” глас сепнува двете Дејв и Еди. Пар свртев да видам лута изглед на човекот ѕиркаа главата од мобилен. “Y'all се DAT срања во ТВ соба некаде.”

“Ох…проклето, мојата лоша Kev,” Дејв извини, потоа си замина. Но Еди беше толку фатени во неговите чувства дека тој игнорира барањето на Kev. Обѕрне во текот на Дејв, кој сега се смееше со некој друг, само додаде масло на огнот.

Дејв ќе се загрее своето кафе во микробранова печка пред да се упати кон својата келија. Тој ја погледна Еди, уште надразнување како што посочи и се смееше во него.

“A'ight, си мислам тоа е смешно!” Еди започна, хранење право назад во стапица на Dave. “Великани некои кучки!….” Eddie was caught up in his shouting that he did not once notice Kev emerging from his cell, страна напика на негова страна. Но секој друг во единицата може да се види она што беше за да се расплетува. Тие веќе беа брзаат за АД машина и микробрановите како Kev избоден Еди постојано.

Сега, беше Еди ред? Без сомнение. Неговата inconsideration за неговите врсници не само покажа недостаток на почит, но тоа речиси го чинеше неговиот живот. Тука е, Kev му даде фер предупредување. Нешто што многу луѓе дури и не ќе ги разгледа. Наместо Еди свесен дека тој е во ред, тој покажа дека нема предвид за неговите врсници кои можат да имаат уште се одмара. Дејв, исто така, беше во ред за надразнување него, но Еди е возрасен, и него да биде лесно заведени никогаш нема да се оправда недостигот од почитување.

Уште една честа форма на непочитување: If I’m conversing with you, дали нашиот разговор е лична или не, еден од вашите пријатели поканува себеси над. Твојот пријател не ме знаат, но бидејќи двајцата сте блиску, тој го гледа ова како поминуваат. Ова е срамно. Период!

Пример 2
Гери беше единица уреден на USP Биг Сенди (Кентаки). Тој исто така беше уреден само со пристап до единиците хемиски бокалите. Овие садови, која може да се одржи до четири литри, беа користени за да се одржи средства за дезинфекција, па затворениците би можеле да го исчисти тушеви и клетки. Дел од метежот на Gary за продажба на садови за “пасти (затвор вино)-креатори на” и секој го знаеше. Но, овој ден, Gary chose the wrong day for hustling. Службеникот работат на смена беше многу резервирани назад. Тој никогаш не пречи некој. Ова беше инспекцијата ден, што значи сите болничари на секоја единица требеше како никогаш порано. А наскоро и на безбедноста претпоставен би се прави круга за инспекција. Службеникот работи обично дава сите на главите нагоре, како и двојната проверка на заедничката област.

Тоа беше околу дваесет минути, додека безбедноста претпоставен би се прави круга, и во процесот на офицерскиот двојно проверка на единица, тој забележува една од хемиски бокалите се водат за исчезнати. Така, тој го известува единица која кана треба да се врати пред инспекција.

Потсетник: ова е казнено-поправните и Гери не е единствениот затвореник во единицата прави нечистотија.

Земе Дејвид и Марк, познати “винопроизводителите” целиот Соединение. Производство на вино или “пасти” беше нивниот единствен приход за години. Ова беше нивниот леб и путер.

Во секој случај, хемиски бокал не се врати пред инспекција. Претпоставен безбедноста зема предвид и да ги информира службеникот дека постои бокал исчезнати. Ова го прави да изгледа како ако единицата службеник не прави својата работа. Кога надзорникот остава, службеникот наоѓа бокал stashed во туш. Тој сега оди од тоа да биде најкул офицер, на најголемата кретену.

Службеникот почна да прави круга, Мобилен потрага на секого. Тој го зема сè, од дополнителни листови и ќебиња за други работи кои тој не би пречи на еден нормален ден. Кога службеникот пристапи Давид и мобилен Марко, тој можеше да ја намириса силна арома на пасти. Тој потроши нема време конфискуваат нивните леб и путер, и тоа излевањето.

Се разбира Дејвид и Марк беа изнервирани. Тие имаа сметки да плати и немаа поим како тие се ќе јадат за денот. Гери од друга страна го гледа како 10-печат загуба за него. Без пот. Тој е направено веќе го направи своето пари за недела.

Три-триесет доаѓа, and the shift changes. Наскоро, следниот офицер заклучува единица во текот на 04:00 брои.

Еден час подоцна, кога мобилните врати повторно се отвори, Дејвид и Марк главата директно на мобилен на Gary каде што беше избоден до смрт во близина. Тој немал разбирање зошто.

Беше тоа навистина вреди Гери речиси губи својот живот во текот на еден бокал? Апсолутно не, но ова, исто така, не го оправдува она што се случи со него.

Поентата е, ако Гери бил внимателен на неговите врсници, хемиски бокал би биле вратени кога службеникот праша. Наместо тоа, тој беше повеќе се занимава со правење “10 Поштенски марки” which is only the equivalent to $2.50 во нашиот свет.

Во времето на инцидентот, Гери имаше девет ниво на безбедност поени, кои не само што го направи подобни за среден и низок објект, но камп! Но, тој беше тука, сместен во USP.

Гери во моментов тужи затвор, и тој е сега во медиум објект. Дејвид и Марк се и двете гонети и удри со тврд реченици.

Кога го прави пат, тоа не е важно колку високо ниво на затворот може да биде, целта е да се направи дома со вашето семејство. (Што е, ако вашата реченица ви овозможува да) Do not get comfortable to the point that you become apart of your surroundings.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category