3560
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Запомни

Се сеќавам кога сонцето се чинеше да блесне засекогаш?

Грижи се нема и борби на животот може да се поправат со материјални и материјали ништа.

Се сеќавам кога вашиот маж рече дека бил човек што?

Сте биле премногу наивно да се вториот се погоди неговите зборови. Вие допрва треба да се разбере она што навистина направи човекот човек, а камоли вашиот маж.

Паметиш твојата прва дете здроби?

Принцот се ви нудиме дијаманти и бисери и Jodeci ја охрабриле да засекогаш да биде вашата дама.

Претпоставувам дека можеме да го наречеме “сеќавајќи се скршени ветувања.”

Се сеќавам Pac се вика “Thug Life,” Public Enemy беше вреска за нас да “Борба против моќност,” Маја Angelou едукација на нашите сестри на она што значи да се биде феноменален, и Малком барајќи го земеме она што е наше “Со какви било средства потребни.”

Се сеќавам кога д-р. Кинг Џуниор. roared at America for taking necessities from the masses and giving luxury to the classes.

Се сеќаваш ли Мандела проповедаат дека “our human companion binds us one to the other and not in pity or patronizing, но како човечки суштества кои научиле како да го свртиме нашето заедничко страдање во надеж за иднината . . .”

Се прашувам дали ќе ми се запамети.

Запомни:

Assata на (Шакур) бегство?

Фред (Хемптон) атентатот?

Geronimo на (Прат) заложништво?

Се сеќавам на се изјави за проекти како проект да се изолира и да се анализира оние во сиромаштија. Се сеќавам на моето соседство, мојот училницата, на малолетнички притвор центар . . . Се сеќавам на денот на моето апсење.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category