1585
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Рефлексии на изборите и Зборови на мудроста од RET. Општи Колин Пауел

На претседателските избори ме натера да мислам на ова започнувањето говорот на Колин Пауел.

“Толку помалку ќе се дружат со некои луѓе, толку повеќе вашиот живот ќе се подобри. во секое време да толерира просечност во други, тоа се зголемува вашите просечност. Важен атрибут во успешни луѓе е нивната Нетрпеливост со негативни размислување и негативни ПОСТАПУВАЊЕ ЛУЃЕ. Како да расте, вашите соработници ќе се промени. Некои од вашите пријатели, не ќе сакаат да одат на. Тие ќе сакаат да останат таму каде што се. Пријатели кои не ви помогне да се искачи ќе сакаат да ползи. Вашите пријатели ќе се протега вашиот визија или задави твојот сон. Оние кои не ви го зголеми на крајот ќе ви се намали.

Сметаат дека ова : Никогаш не добиваат совети од непродуктивни ЛУЃЕ. никогаш не разговараат за своите проблеми со некој неспособен да придонесе за решение, бидејќи оние кои никогаш не се успее секогаш прво да ви кажам како. Не секој има право да зборува во вашиот живот. Вие сте сигурни да се добие најлошиот дел од зделка кога ќе се разменат идеи со погрешна личност. Не го следат секој кој не се случува насекаде. Со некои луѓе ќе поминуваат една вечер: со другите можете да инвестираат. Бидете внимателни каде ќе престане да се распрашува за насоки по патот на животот. Мудар е лицето кое го зајакнува својот живот со право пријателства. Ако извршувате со волците, Ќе научите како да завиваат. НО, Ако вашиот со орли, Ќе научите како да се издигнува на големи височини. “Огледало ги лицето на еден човек, но она што тој е навистина ми се допаѓа е прикажано од страна на тип на пријатели тој избира.” На едноставен, но вистинито факт на животот е дека ќе стане како оние со кои поблиску се дружат- за добра и лоша.

ЗАБЕЛЕШКА: да не грешат, Ова е применливо за семејството ови и пријатели. Да…ја сакам, цениме и да бидеме благодарни за вашето семејство, за тие секогаш ќе биде на вашето семејство, без разлика што. Само знам дека тие се првите луѓе и покрај тоа што се семејството да ви, тие не може да биде пријател со некој друг и ќе се вклопи некаде во горните критериуми.

“ВО просперитетот на нашите пријатели знаат САД. Во неволја знаеме нашите пријатели.”

“Никогаш не се направи некој приоритет кога ќе се само една опција за нив.”

“ако ви се случува да се постигне квалитет во големи нешта, ви се развие навиката во малку работи. EXCELLENCE НЕ Е ИСКЛУЧОК, ТОА Е преовладува ставот.”

Изгнивам. Општи Колин Пауел

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category