465
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Откуп

За денес врнеше. Небото сочувствување со оние од нас со скаменето срце. А сигурен знак дека некој се грижи доволно за да солза. Кога јас се чувствувам сама, ако мојот мобилен овозможува, Чекорам до мојот прозорец и зјапа во небото. Барам ѕвездите и замислете што би било да се знае слобода. Наместо, Сакам Одржан; ограничени со време, измачувани од сонцето, потоа направи целина повторно од страна на Месечината. Оваа трансформација се случува во рамките на трошење на простор околу сите нас. Не една или две направи разлика. When it rains, врне. Showers overhead wash away our sins. Откуп.

The Rain- A reminder that we are without exception all exposed to the same suffering.

Raise Up

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category