636
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

USP Lewisburg: Реалноста поставува во

Тоа е четири месеци откако влегов во она што тие сакале да се јавите на голема куќа- Специјалната Единица за управување (SMU) на максимално обезбедување САД Казнено Lewisburg. На прв поглед мислев дека ништо од тоа. Сега, како што седат тука, сите, но подјармат внатре во зандана, исто така познат како мобилен, реалноста почнува да се постави во…

“Ќе јадете, sleep and shit wherever we assign you for the next twenty-four months gentlemen,” thinking back on the words spoken by the Lieutenant when I first arrived, “When I call your name, you give your number!”

Stepping in the front of the single-man holding cage the Officer yelled, “Батлер!”

Quickly, I barked back with the number that had been attached to my name the day I entered the Bureau of Prisons, “2-6-8-5-2-0-5-0!”

After being strip-searched, photographed, and X-Rayed, I was led to what is known to be the worst unit at USP Lewisburg- G-Block. Уште, it’s where I remain.

Roaches. Mice. Peeling paint. Vents that are nothing more than holes in the wall. A pipe that runs directly through the cell provides my heat during this already cold and snowy winter.

In this short period three bodies have dropped, all the result of being forced into a cell with even your worst enemies. Two men, two different walks of life, trapped. Neither dares to close his eyes at night. Panic buttons, постојат ниту. Повици за помош падне на глуви уши овде.

Sanity is my last true friend.

 

  

One response to “USP Lewisburg: Реалноста поставува во”

 1. mcnasty says:

  тоа е груба брат патување и ние со тенденција да не знаат насока ветрот дува на моменти, но ние знаеме на кој начин ние сакаме да одиме. на крајот од тој пат ние вториот се погоди ако ни е потребно да се непотребен пат или да направите лево 1 Миле назад…но еднаш сме свесни за тоа можеме да видиме дека нашето патување беше добро вреди бидејќи покажа опстанок и вештина…сите ние сме силни маса и вашето патување штотуку започна.. Ниту еден човек, ниту ланци може да ги пороби вашиот ум…..

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category