Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quawntay Адамс
 • Регистрирај се Број: 06534-025
 • Возраст:40
 • Време служев:
 • Роден град:Compton, Калифорнија
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:Possession of Marijuana
 • Алијас:Bosco
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Затвор Припадност
 • Круг на влијание:
 • Институција:USP Ханаанската

Quawntay Adams aka Bosco

Што се случува на секого!

Welcome to my page. Ја ценам вашето време и внимание.

My name is Quawntay Adams, подобро познат како Боско. Јас сум од Комптон, Калифорнија. Сега јас сум затворени во САД Казнено Ханаан, федерален затвор во Waymart, Пенсилванија, отслужува 35-годишна затворска казна за поседување на марихуана. I’ve been incarcerated since January 2004, и јас не знам кога сум излегување. Имам милост петицијата во тек пред администрацијата на Обама, и јас сум уште slinging заслужен, но често се занемаруваат, Предлози во прозорецот на судот. Претпоставувам дека тоа е само прашање на време и среќа, ако и кога ќе се излезе од тука. Во меѓувреме, Јас ја држам главата и да се обидат да се направи најдоброто од неа.

Мојата причина за добивање на вас во живо од заклучување е да го споделам со вас моите искуства, мудрост, и увид. Се надевам дека некои од вас ќе научат од мене и да се спречи вас и / или други лица од одење во иста стапици влегов во. Јас пораснав во Јужна Лос Анџелес, во време кога насилството од бандите и војната против дрогата беше на сите времиња високи и ravaging на црнечката заедница. Неизбежно, Станав опседнат со дрога и Cripping (Сантана Блок). Следствено, Си го заборавив мојата целото младите во системот, и мојот живот стана пример за несреќите, неправди, и нееднаквости кои ги мачат повеќето од нашите капи. Затоа, можете да дознаете многу од мојата приказна.

На истиот начин, мојата приказна има порака на надеж. Што би требало да ги поттикне да се најде својата смисла и цел во животот. Тој што ќе докаже дека не се изгубени души тука за да бидат уништени и залудно потрошени. Сепак,, ние сме воини за причина, и нашата цел е да се борат за да се прават промени кои ќе ги подобри нашите услови. Ние мора да застане и да ја дефинира структурата на нашите капи, така што ќе може да ја намали затворската популација, да се намали стапката на убиства, и да се зголеми нашето здравје, богатство, и можности.

Како чувар на мојот брат, тоа е моја должност и задоволство да нè поттикне да се здружат и да ја обновиме нашата капи и редефинирање на она што значи да се биде “Стани.” Во случај да не сте доби порака, на надмена кловн и лажни гангстер е исцрпен–this is the era of the intelligent black man. Па Stay tuned и нека Ме следи.

Let’s communicate; let’s improve our hoods; let’s improve our images; and let’s be productive.

Quawntay Адамс #06534-025
U.S.P. Canaan
P.O. Кутија 300
Waymart, Па. 18472

 

 

 

 

 

  

One response to “Quawntay Adams aka Bosco”

 1. Ен-Валери says:

  Your smile is beautiful bringing a lot of energy and hope.

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category