3477
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Џермејн Реј
 • Регистрирај се Број: 10960-010
 • Возраст:30
 • Време служев:2 години
 • Роден град:Хот Спрингс, Арканзас
 • Реченица:111 месеци
 • Тековната задолжен:924(в) Употреба на огнено оружје во трговија со дрога; 922(g) Употреба на огнено оружје од страна на забранети лице
 • Алијас:Murda
 • Датум на издавање:2020
 • Затвор Припадност:Крв (Lime Hood Piru)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:USP Бомонт
 • Тоа не е кои сме ние, но она што го правиме не дефинира во животот.

Стави мускул во вашиот метежот

Што е Poppin’ свет?

Нова ум држава, поголем фокус и подобра игра план. Ве молиме обвинуваат мојот распоред, моите лични работи, мојата сегашност заедница, но никогаш не ми Piru срце за мојата недостасува во движењето акција. Како татко, не само “бебе татко”, Седам како шеф на моето семејство и лидер и ментор не само моите деца, туку како моја улица тим, како и. Наоѓајќи се во една средина, како што се USP крвава Бомонт мојата програма е зголемен мојата физичка како и моите ментални, што е она што се јавам на моите Биг на G “Мускул во вашиот метежот.”

Without knowledge of self and the ability to adapt to the laws of the land and the social skills needed to communicate properly ака “политички”, you will never experience the power of progress in life. Како крв другар притискање на ова МОБ линија од врата поп да заклучување на вратата, сонцето до месечината до, доаѓаат S.H.U., мазна, трансфер, смрт, и слобода, my eyes and my mind have opened to so many hurtful truths about the world I left behind, свет, јас се стремиме да биде член на и емоционална, лути, опасни, и милитантни свет, јас дишат во моментов.

Мажите не ги почитуваат “наслови”!
Толку многу niggas се симне од автобусот и го погоди дворот лаење за кои тие “беше” некаде на друго место и она што тие “Очекуваме” на овој двор, бидејќи на нивните “т.н.” Г-Страјпс. И пред да знаеме дека е тоа реална Г проверка на сите дека “фраеру” срања право надвор тие газ.

Мажите ги следат храброст и мудрост!
Без овие две атрибути човек нема рамнотежа и не е способен да се направи конечна одлука или да му даде директна наредба да не-fuckin' тело!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category