Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Kenneth Key
 • Регистрирај се Број: A70562
 • Возраст:57
 • Време служев:33 години
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:888 години (Natural Life)
 • Тековната задолжен:Armed Robbery, Киднапирањето
 • Алијас:Blue & Ananyah Ben Yisrael
 • Датум на издавање:N / A
 • Затвор Припадност:N / A
 • Круг на влијание:Jamel Miller
 • Институција:Stateville поправниот дом
 • You will rise in direct proportion to the decrease in your negative thoughts, words and actions

Пребарувај затвор

Photo by Busterrr

Фото од Busterrr

Во cellhouse во Stateville поправниот дом (Joiliet, Illinois). Разбудени од затвореник кој беше рано и забележав вода, вклучувајќи тоалети, бил исклучување – знаци на наскоро да дојде затвор Пребарувај.

Тоа е првото ниво Пребарувај. Тоа е на државно ниво, што значи службеници од триесет и плус затворите во Илиноис ќе се спојуваат врз нас за да пребарувате за шверцување, како ножеви, домашно вино, лекови, телефони, итн. Постојат повеќе 400 службеници.

Затворениците се разбудила во 6:45на. Сите вода ни исклучување – мијалник и тоалет. Постојат четири единици – Б, C, D, и Е – 290 мажи по единица. Тие ќе се тресат од само една до две единици дневно.

Двајца мажи облечени во портокалово полна опрема, панцири, даб стапчиња, tear gas, и големи контејнери на жезло се на вашата врата. “затворениците,” тој hollers, “на подот. На други на грбот на мобилен. Се соочи со ѕид.” Ова е кога ќе се бара да се запишат задник газ-гола. команди службеник, “Отвори ја устата. Премести јазик. Држи прстите. Подигнете ја ореви. Сврти се. Шири образите. клеча. Кашлица.”

Вие не им е дозволено да носат долна облека и чорапи, само кошула и панталони и туш чевли, без оглед на временските. Вие сте врзани одзади и рече да се соочи со задниот дел на мобилен додека вашиот celly оди низ истиот понижувачки рутина.

There are 29 клетки во галерија. Ниту еден вратата ќе се отвори до сите затвореници се пребаруваат и лисици. Кога сите затвореници се врзани, сите врати отворени и ние сме маршираа до локацијата, како што салата, параклис или салата и направи да застане покрај ѕидот за најмалку три часа. Нема одењето во тоалет. Mind you, ние само што станав и водата е исклучување, па никој не беше во можност да го користат тоалетот или мијат.

Некои затвореници се случајно симната од ѕид за капки дрога [тестови]. Не постои зборува, само тишина, како смрт. Постојат огромни маскирани лица со стапови, кои често допрете и ви стиска со оние дабови стапчиња, ако се движи или се чини дека се иритирате од Постојаниот. Секое повратни информации автоматски ќе ги отстраните од линијата и однесен во сегрегација веднаш.

Ова е за моќ и заплашување.

Ова е направено неколку пати во годината. Тоа е нешто што никој никогаш не се навикнува. Ќе се врати на вашиот мобилен и, depending on the type of offices you draw, вашиот мобилен ќе биде целосно ограбуваат. Вашиот имот и и вашиот celly е сите ќе се меша заедно на подот. Вашата храна ќе биде отворена, земени контејнери, и нешто друго што сметаш дека не треба да има, и покрај вашите откако го купил од комесарот или да бидат испратени до вас во одобрен пакет. Во зависност од причината зошто тие се таму одредува степенот на штетата. Ако еден полицаец беше нападнат, човек се подготвени. Ако тоа се случи во вашиот cellhouse, може да имате на вашиот телевизор уништени и касетофон исфрлени од галеријата. Едно е сигурно, сите ќе бидат погодени од нивните постапки. Таа ги зема неколку часа за да се исчисти и да се пописот на вашите работи и да се одреди она што беше донесена или уништени. Како jailhouse правник и еден кој се смета за агитатор, Јас сум секогаш подготвен за цунами на уцени на затвор.

Исклучување на суд и да одите, па дури и ако победи, ви се дава пари за да го замени вашиот имот од корист на Фондот за Затвореник, но тоа не е пари од државата или вработени’ пари. Тоа е вашите пари, употреби за купување на комесар, книги, итн. Ова е уште нешто што ќе треба да се, но никогаш не се користи за да се. Верувај ми, по 33 години, тоа се уште не им пречи, по ѓаволите, од мене. Тука вашата девојка, Сопругата, семејство, или пријател ви испрати $280.00 за 13-инчен дигитална телевизија и тоа е се разбиени. И ако го тужи, ќе добиете само $100.00. Таа се вика амортизација. And the claim could drag on for a year or more. In the meantime you are without a TV or whatever property you had that was lost, освен ако имаш друг $280.00 да се добие уште, или ако вашиот celly не му пречи што го гледа во неговата додека не се добие уште еден.

Еве еден вистински барање на рудникот, еден од триесет и плус јас сум поднесе. некои победи. некои изгубени. Ова беше барање за $ 1.600 плус.

Prison Shake down Claim 1

Prison Shakedown 2

Prison Shakedown 3

Ова е една од многуте shakedowns затвор што се случуваат. Постојат shakedowns кои се јавуваат на секои триесет дена. По случаен избор и вино Пребарувај. shakedowns на кодош. Понекогаш може да има shakedowns четири до пет пати во една недела или еден месец и може да се изгуби нешто во секое време. За жал, тоа е дел од животот во затворот.

Минатата година, тие се сите машини од максимална безбедност затворите во Илиноис, тврдејќи дека тие се закана за безбедноста. Замислете, братот кој го спасил $300.00 или чие семејство испрати пари за купување на машина за пишување и беше конфискувано од страна на државата, нема враќање. Да, тоа се случи! Сега сè е направено од страна на долг страна. Ти е дозволено да купите две гума четири-инчен пенкала од државата. И верувајте ми дека не поседуваат многу мастило, па замислете да треба да правиме правни работи.

Во затвор вашиот имот не е свој. Тоа може да се земе во секое време на волјата на prisoncrats, а вие не може да оди на дело во врска со тоа. Оди напред и да се обидат, тие имаат нешто за тоа како добро. Јас сум сведок и се добитник на 6-човек тактички единица подбивам, и јас ветувам дека ќе се чувствувате дека газ-камшикување многу години подоцна.

Ако сакате животот на непочитување, понижување, дехуманизација, и треба да се третира како вас и вашиот имот не е од вредност, а потоа се во затвор и да се доживее гневот на prisoncrats. Овој третман е загарантирана, и се што ви се стори дека е оставена на вратата. Јас Ви ветувам.

  

One response to “Пребарувај затвор”

 1. Ен-Валери says:

  It is a text about war. North and South. Colonization. Brutality, cruelty, barbarism, savagery. About power. Intimidation, понижување, дехуманизација. It is a metaphor of our(на) общество(тите). Rich and poor, white and non-white, dominant and dominated. It’s a text about control. Enslavement. Dr Jekyll and Mr Hyde. The biggest democracy in the world and its hidden part. It’s about emasculation. About fear. Насилство. Ignominy. Rape. Abjection. Indecency. It is a definition of the word “obscenity.”

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category