Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Quawntay Адамс
 • Регистрирај се Број: 06534-025
 • Возраст:40
 • Време служев:
 • Роден град:Compton, Калифорнија
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:Possession of Marijuana
 • Алијас:Bosco
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Затвор Припадност
 • Круг на влијание:
 • Институција:USP Ханаанската

Доналд Трамп: Што сега?

Сега дека Доналд Трамп е избран за претседател на САД, секој се прашува: Што сега? Дали тој ќе го изгради ѕидот? Дали тој ќе го вчита сите Мексиканците кон товарен воз како chattel и бродот назад преку границата? Дали тој ќе забрани муслиманите? Дали тој ќе го заврши она што го започна Реган и Клинтон и да се изгради повеќе затвори за млади црни мажи?

Кој знае што ќе направи Трамп– веројатно подобро од останатите. Но, тоа е веројатно дека ќе го направи она што го прават и сите претседатели кога во канцеларија– направи богатите побогати и сиромашните посиромашни. Фактот на предметот е за некои класи на луѓе, тоа навистина не е важно кој е во Овалната соба. Постои систем во место, и се додека тој систем останува, па ќе очајна социјалните услови. Ако навистина сакаме да се подобри нашиот свет (нашите заедници), ние треба да го промени системот себе и не се очекува владата да го направи тоа за нас.

Вистинска промена доаѓа само од bucking системот. Ако сме содржина во задниот дел на автобусот, дека е местото каде што ќе останат до одбиваме да се нагоре и оди на грбот. Така, имајќи го во реално, Трамп ќе се направи само она што му овозможи да се направи. Ако ние престануваме да бидеме мрзливи робови зависно од Владата, ние може да се постигне она што, без разлика кој е претседател е.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category