593
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Потенцијал

Потенцијал- дека она што има способност да стане вистински и реално. Признати енергија со способноста да се вложи напор за цел. Израз на вистината постојат во можност. Невозможното направени doable. Пролет со ознака на почетокот на летото симболизира потенцијал. Вашиот развој во нешто многу поголемо, формирана во умот, потоа направи очигледна за сите да видат. Latching за да дека во рамките на; оттаму напред, externalizing вашата внатрешна точност. Оваа операција на моќта поттикнува растот; it strengthens and supports. As long as there is potential, truly nothing is out of reach. One can sail amongst the stars, radiate as does the sun and glow in resemblance of the moon.

Let not your potential be laid to rest as a result of failing to believe in you.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category