18
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Micheal Симпсон
 • Регистрирај се Број: 71247-198
 • Возраст:43
 • Време служев:15 години
 • Роден град:Сан Диего, CA
 • Реченица:25 години.
 • Тековната задолжен:Грабеж на банка
 • Алијас:Mike Loc
 • Датум на издавање:2025
 • Затвор Припадност:Crip (Тркалање 40 's Соседство Crip)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер, DJay
 • Институција:USP Atwater
 • Без оглед на одгледувам боја ви flaggin, ајде да се здружат и направат некои градење / освојувајќи. Ние го направивме повеќе од доволно за губење во врска една со друга. Јас сум во движење во позитивна насока, па да се внимава на мене како јас го направи она што треба да се направи.

Позитивна мисла

Жал ми е за умереност во фреквенцијата на мене споделување на моите мисли. На 8 октомври бев надоместени на стандардна соба да се шета во она што се етикетирани и народно.

Веќе, Јас додадов шест (6) повеќе сертификати во мојата колекција: Лидерство Динамика, Насловна инспекција, Литература и новинарство, Разрешување на конфликти, Помислете и растат Богата, и непрофитна организација. Плус, Јас сум се стави допре до завршувањето на првата рата од мојата четврта (4) книга во “Hoodstar” series, наслов “Работа повик”. Па знам дека ниту еден од овие украдени денови се е дозволено да помине што е сосема залудно потрошени.

Како и да е, Мојот народ, тоа е многу првиот (month) на 2012, така што јас почнувам оваа екстензија на мислата, дозволете ми да ви најдобрите сакаат, просперитетна и мирна Нова Година.

Разговор имав само вчера беше многу поучен за мене. На кратко, тоа беше разговор на позитивна мисла и како всушност работи вашата потсвест. Бев навистина во него, и мислев на она што се содржани во текот на денот, и кога се разбудив во 4:00 ова утро, мисли на таа иста природа повторно се појави во мојот синџир на мисла.

Сега, надвор, на овој рано и влажна утро јас сум мирен, во сопственост на позитивен начин на размислување и просперитетна, и јас сум “добро” со местото каде што сум во врска со се што ми. По што му дава малку мисла, Сфатив дека ако јас се стави на енергија да го ставам во сè и секого јас навистина се грижат за, во мене и моите цели, Јас ќе ги оствари. моите соништа ќе бидат фатени, не само бркале. И мојата реалност ќе стане реалност точно сакам да биде. Така, наместо да има само еден (1) резолуција Нова Година во специфични, Одам да се изрази дека оваа година ќе одам да се биде мирен, среќен, позитивни и просперитетна. А 'подобар човек’ накратко.

Ако сакате, мислам на најмалку едно нешто навистина сакате да се постигне, а потоа започнете со пишување го надолу; навистина верува, и гледање секое утро ќе се разбудам, и секоја вечер пред да се постават и да се одморат, и да се види што ќе се случи.

Ви благодариме што одвоивте време да ја видите мојата ментална.

Оди напред и да се подигне,
Оти ​​тоа не прави никаква смисла во
престојуваат надолу само за да биде тоа го правам.

Почит и љубов,
Mike Loc

Иронично е ладно и снег овде долу во пеколот денес, но се погоди она што? Тоа е одгледувам неколку од вас, кои знам добив назад што ме држи топло, и во позиција да останат фокусирани и positive.So ima заврши оваа со добар изглед y'all и знам дека нејзиниот сите ја сакаат сите одгледувам време.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category