Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Винсент Gamboa
 • Регистрирај се Број: 23079-086
 • Возраст:44
 • Време служев:20+ години
 • Роден град: Лос Анџелес, CA (Јужна Централна)
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:Заговор да се дистрибуираат кокаин база
 • Алијас:Vizious Па
 • Датум на издавање: 2020
 • Затвор Припадност:Крв (Ист Сајд Outlaw 20 's)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:USP Victorville
 • Добрата работа во врска со животот е дека животот е патување и во текот на ова патување ќе имаме многу искуства кои ќе ни овозможи да научат многу лекции. Што учиме од овие искуства и она што го правиме со тоа знаење ќе бидат утврдени од страна на нас.

Poem: We Are

Black-history-poem-prison

We are a black-skin people that gave birth to civilization.

We are the seeds of our ancestors who built mighty nations.

We are creators, created to creatively create our own creation.

We are loving, caring, and nurturing, enjoying life in the spirit of unification.

We are children of the Most High and it is this Oneness that brings us joy.

We are the spirit of Jesus Christ, Нелсон Мандела, HARRIET TUBMAN, Mother Theresa, Маја Angelou, and so many more.

We are the light that shines so bright, so let everyone know.

We are God’s gift to humanity, and this we must show.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category