3522
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Марк Диксон
 • Регистрирај се Број: Р-01558
 • Возраст:32
 • Време служев:14 години
 • Роден град:Чикаго, Illinois
 • Реченица:35 години
 • Тековната задолжен:1ул степен убиство, 2 Точки од обвинението за обид за убиство
 • Алијас:Chyna Бо
 • Датум на издавање:2034
 • Затвор Припадност:Гангстер ученик
 • Круг на влијание:Г-дин Нил Labro, Падне назад
 • Институција:Pickneyville Correctional Center
 • Со секое дете убиени на улиците, на bullseye на главата расте поголем.

Џеб полн сено

Истураше две заграби на семиња во моите дланки,

“Земете овие на вашиот Grandad. Нема запирање за дрдорење, или кловн околу. Одат директно таму!” команди Мамо.

“Што се овие?” Го прашувам испитување еден од нив.

“Само прави како што ти реков син, сега одиме!”

Не порано од мојата нога хитови на работ на вратата сум заборавила што му рече таа. Одење минатото нејзината куќа мојата девојка и јас се во расправија која завршува два часа подоцна со само повредат чувствата на сметка за изгубеното време.

Оставајќи нејзината куќа,

“Велат пријатели, зошто тажно лице?” стар другар мој прашува. “Што велите вие ​​ние го зборуваме во текот на еден пијалок?”

That talk turns to a three-hour ride to a bar across town. Подоцна таа ноќ мојот другар ме опаѓа во мојата Grandad е. Повлекувањето на отворена врата,

“Where've сте биле треба да се тука пред часа и каде се семиња?”

Достигнувајќи во џебот ниту една семе остатоци, само нем поглед на моето лице и трага на семиња.

Those seeds represent my options for my future, which were lost in my pursuit of other things. Никогаш не требаше да ги изгубиме, но јас не. Сите што останува е мојот жалење и патеката на неуспеси заминав зад. Таа патека е па можете да видите како и каде можам успеа и да го направи подобро.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category