3268
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Слики на затворот двор

Kodak snaps of hundreds of those America considers worst. Cattled внатрешноста на челични кафези врвот со бодликава жица, игнорирани од страна на пиштол кули и воздух на очај. Каки боја блузи и задници, сиви памучни тренерки, плетени череп Капи, и сокриени парчиња железо, carefully carved into the likeness of Ginsus.

Средната чаши. Некои реални. Повеќето лажни, изгледа на параноја.

Затвор професори. Paralegals. Hustlers.

Визии на слободата, концентрирана ставовите на засекогаш зад решетки.

Сè што се продава од заштитата на хартија пичка.

Преглед во контролирани делови. Продолжи со претпазливост!

Смрт само една грешка далеку.

Затвор политиката турка минатото Playas во заштитни притвор.

Every one overly observant.

Никој не сака на 15 минути закажани капела услуга да биде нивната последна збогум.

Нема тежина купови во сојузната пенкало. Наместо, мажи, главно во групи, направи илјадници притисни прозорци, повлече прозорци, burpees, и листа на други вежби. Тоа нема да биде долго пред алармот и некој се наоѓа во амбулантата- жртва!

Надвор покер маси, генерал игри, шаховски натпревари . . .Добредојдовте во Вегас!

Никој занаети долари. Разменуваме марки. Our currency is the exact thing you place on your mail.

Говорници, тушеви заедницата, компјутери, сегрегирани телевизори. Сите во голема мера surveilled од око на небото.

Со полно работно суд кошарка игри. Некои од најдобрите. Со полно работно стипендии за пенкало. Сега тие го имитираат Џордан, Леброн, DURANT на бетонот на затворот двор.

Хомосексуалците . . . Hood tough guys, искористиш приликата врвови во внатрешноста на панталони на мажите.

А голема штета!

Tattoo'd солзи, изгубени души, пасти ракувачи (затвор изработени винарите), заверен готвачи. Топол оброк направен во топла вода со жица, ноктите за потстрижување и електрична енергија. Ги нарекуваме stingers. Микробрановите исчезнува стока. Lockdowns донесе кафена торби полни со balogna, сирење, целер, и едно парче на овошје.

На S.H.U. Изолација. 23 и 1. Кафез области опремени со оние кои биле затворени, додека во затвор.

Тоа е истиот целиот свет.

Вие го викате затвор.

Ние тоа го нарекуваме дома!

Што убава слика.

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category