Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Димитриј Хил
 • Регистрирај се Број: 68133-053
 • Возраст:35
 • Време служев:10+ години
 • Роден град:Њујорк, Њујорк
 • Реченица:20 години
 • Тековната задолжен:Панацериум во poss. на огнено оружје; Мешање w / Трговија преку грабеж на наркотици трговците; заговор за грабеж на изјави наркотици трговците
 • Алијас:O.G, Пантер
 • Датум на издавање:Датум на издавање
 • Затвор Припадност:Крв (95KShine)
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:Специјални управување единица на USP Луисбург
 • Кога у ќе се ослободи и да потрае овој болка

No Justice No Peace

no-justice-no-peaceНема правда, Нема мир
тоа дете бил погубен за носење сива врана [Trayvon Мартин]
Нема правда, Нема мир
тоа дете бил погубен од расистички одмазднички [Џорџ Цимерман]
Нема правда, Нема мир
дека брат бил погубен на ден е да се биде во брак [Шон Бел]
Нема правда, Нема мир
дека таткото бил погубен за продажба на цигари на улиците [Ерик Гарнер]

Нема правда ,Нема мир, Нема правда, Нема мир, Нема правда, Нема мир

Сте биле велејќи дека бидејќи 1960;
проповед после проповед доколку се однесува на полициска бруталност,
овој преподобен секогаш повикува на мир.
Секој пат кога црна или латино човек, жена, или дете е починато,
овие т.н. лидери на граѓанските права марш за правда и мир.
Ние може да убие еден на друг секојдневно,
но отпорот против Братскиот ред на свињите и институционализирани расизам
носи од проповедник вреска мир.
Некои од овие организации е околу блиску до еден век–
Зборувам за вас г-дин. NAACP
Ти си блиску зад г-дин. Урбани Лигата
но се уште немаме правдата и без гајле за мир.

Се прашувам дали д-р. Крал, по четириесет години и илјада солзи, сепак, ќе се изјасни за мир,
или фрли своите раце и да бараат од луѓето се подигне на кој било начин можат.
Можеби тој ќе се повлече со благодат и им овозможи на младите да се претпостави нивното вистинско место;
решението е свој, како што е денес

Што е правдата?
Е тоа погубен за да се биде мафијаш,
извршува за да се биде во крвта,
извршува за да се биде Crip,
или се млади, црна, и се смета опасно
или е правдата да плаќаат за мојот живот со еден милион долари цена?
Колку за Renisha Мекбрајд,
Колку за Дакота Светлата,
Да го ебам, колку за секоја Црното живот?

Дали сакате да знаете зошто ние не ги прифатат мир?
Историја докажува дека не работел, дури и да стави крај на ропството,
а ти не ме измамени.
Знам кој сте г-дин. Црна буржоазијата.
Сте продаваат својата душа,
за тоа Кадилак и condo.
Сте продаваат својата душа,
за одржување на статус кво.

Тоа е време да ги закопа сон и се вратиме на наследство на Хјуи П.
Прегратка денешната реалност
Умре на колена или се борат на нозе
Умре слободен
Умре за твојата почит и хуманост.
Во тоа, што барем,
ќе најдете правдата и мирот.

-Во борба,
Сл Пантер

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category