Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Joe Champs
 • Регистрирај се Број: N-94926
 • Возраст:42
 • Време служев:23 години
 • Роден град:Чикаго, IL
 • Реченица:90 години
 • Тековната задолжен:Armed Robbery, Грабеж, Убиство
 • Алијас:Sultan
 • Датум на издавање:2040
 • Затвор Припадност:Moor
 • Круг на влијание:Мавритански наука Храмот на Америка
 • Институција:Stateville поправниот дом
 • Most street organizations, at their inception, were never about the destroying of our communities, but the upliftment of ourselves and humanity as a whole.

Мојата народи и луѓе

Голем Град, светла, Чикаго, кој е — Now listen up, Јас зборувам за вас моите народи и луѓе. Да застане и да се обрне внимание, како што се одвива една мисла за иднината на нашата мисија. Спушти вашиот оружје и да се вратите вашата реалност. Ние мора да се обединат како еден, бидејќи има премногу убиство, млади животи изгубени.

Црна живо $ прашање со скршени системот на кривичната правда.

Ние се губи многу начини – лекови, guns, затвор, и смртта. Секој од нас уништува ментално и физички; не се грижи за штетата нанесена на нас и нашите идни генерации. Уште еднаш slavemaster најде други начини за да се задржи ни надолу и надвор на сите фронтови. Борба против повеќе блокови и агли, кои дури и не ни припаѓаат нам, само за профит од продажба на дрога. Сметаме дека ние сами на блокови стоиме да ја претставуваат нашата улица организации кои се вистински браќа започна со цел да се промени на условите на нашиот народ, па ние не треба да се застане на аголот и продаваат дрога. Сега ние се сврте назад во рацете на време. На slavemaster веќе нема да ни ги угнетуваат, бидејќи ние го направи тоа за него. ние му ја одземеш, победи, отров, и да ги убијат нашите луѓе. Ние предизвика повеќе физички повреди на едни со други, отколку што направи за нас, сепак одбиваат да се обединат за кауза поголем од нас.

Ние не се реализира ниту сфаќаат дека секој пат земаат доведува до затворскиот систем на модерните ропство и складирање, само седи во ќелија цел ден секојдневниот, трошат далеку. Во меѓувреме тие ги праќаат своите деца надвор на училиште и семејства на одмор надвор од профитот направен од нас, преку нивните затворски работни места и затвор-базирани бизниси i.e. телекомуникациите, Комесар и вендинг машини. Цените се означени до толку голема, што ние често плаќаат пет пати повеќе само поради тоа што се затворени.

Ако моите народи и луѓе не ме слуша за прв пат — спушти вашиот пиштоли, се обединат за мир, внатре и надвор, да донесе промени и донесе ова лудило до крајот. Ајде да се изгради заедници каде што мали деца може да игра без страв дека ќе биде снимен и секој може да одиме слободен. Тогаш можеме да започнеме да се изгради една политичка партија која ни претставува – Луѓето и народите на Обединетите.

Само отворете вашиот ум и да размислуваат:

Зошто Владата има пари издвоени за да успее,

наместо да инвестираат парите во вас за да се успее?

Сега можете да ми кажете што не е наназад.

Народи и луѓе — Одам да го кажам уште еднаш: Спушти вашиот пиштоли и #RaiseUP да го спаси човештвото и претставуваат наследство од нив браќа за недвижен.

Amani Na Bariki

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category