2335
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Marco Мигел Робертсон
 • Регистрирај се Број: 62151-066
 • Возраст:38
 • Време служев:15 + години.
 • Роден град:Лорел, MD
 • Реченица:ЖИВОТ +24 години.
 • Тековната задолжен:Убиство
 • Алијас:Marco Miguel
 • Датум на издавање:Бараат отслужуваат олеснување
 • Затвор Припадност:Ортодоксните сунити
 • Круг на влијание:Tewhan Батлер
 • Институција:USP Lewisburg (SMU)
 • Јас сум државата Мериленд Затвореникот во Специјалниот Единица за управување на федералната затворскиот систем во петнаесеттата година на животот + 24-годишна затворска казна. NOPE, Ништо од тоа не е достоен за тоа!

Татко ми ден

Татко ми веројатно мртви и одамна ги нема!
Но за подолг отколку што мислев дека би, тој се одржа на силна.
Токму сега во моите раце и припаѓа,
Каде можам да го бакне на челото
Како да се користи за да ми се направи лесно и да му помогне да напредува..

Oh yeah, тој ме научи толку многу,
Учество на тендер до моето срце ја допре.
Јас го стегне нежно,
Тогаш претпазлив фирма,
Препуштање во магливата очи кои горат,
Вртење страници во текот тома на рефлексија, присеќава низ пусти дожд,
Одеднаш јас насмевка на радост и грч во болка.

Nah мама, Nakia, Кони, Carle, Kiara или Брендон не знаат како да ми каже.
Како книга, Јас не читаат, навистина гледање со јасно разбирање,
Сепак сакам да го прегрне и да ги колваат на нивните образи во љубов, по сите ние сме семејство.
Слушнете ја Isley Brothers со Џими
Да се ​​запознаат со мојот братучед Јулиј и чичко Гери пријателски.

Испрати намигнување кон минатото,
Тато јас не би бил тоа што сум ако не го whopped мојот задник,
Дипломирање не би се случило, моралот нема да биде познат.
Ќе го намали телевизорот, додека го гледав и залог rapping Еј МТВ,
Јас бев како проклето човек зошто тато задржи Јап Јап yapping.
Зошто не отиде јавите на некого на телефон, остави ме на мира.
Три или четири часа директно зборуваше,
Без шегуваше шушкања син подобро да се слуша или ќе дознаете на потешкиот начин.

Светлечки врати на патување по светот, пред да беа дваесет и еден,
Во морнарицата причина за Виетнам,
Велејќи дека најубавиот дами беа во Барселона (Шпанија);
Како гладни луѓе ќе се приклучат на страна на обвинителна клупа, кога дојде,
Само за да јадат, scuffling за ѓубре, фали на пушењето најдобрите трева, дува хаш;
Треснувајќи наркотик и Кока-Кола да се справи со она што го видел,
оставајќи ме во библиотеката часови, есеј дека ќе бараат,
Тоа е причината зошто добив ова пенкало во рака.

Чичко Харви и Џек Милер имаше двојно барел и дванаесет мерачи cocked,
Вика стави дека момчето долу пред да удар вашиот мозок надвор.
Престана Без сомнение, вие не,
Кога бев само дете,
Плаче како зошто мама и тато cussing и беспотребно трошење?
Кажа дека не е добро,
татко ти не е ништо,
Зедов страна мама е.

Во текот на тие вози,
Ти зборуваше премногу за парите не растат на дрвја,
И животот беше грубо.

Пропуштивте родендени и божиќни премногу,
Но, кога ќе дојде преку,
Вие погледна, надвор за деца на мајка ми.

Сестра ми Nakia
И брат Матеј премногу;
Daddy, Те сакам!

Во мојата младост,
Преку вашиот покровителство јас кученце paddled и доење Загрижени од ваша страна,
Трчаше една милја во утринските часови,
Одигра еден на еден кошарка додека сте биле високо.

Son, тие треба да се легализира марихуаната ќе речеш,
Потоа се нагласи има повисока сила,
Вие треба да се моли.

Мериленд Terps на Кол поле куќа и стадионот Бирд ние ќе се види,
На Павле би јадат кошер кучиња во потрага на Мајк Тајсон кутија.
Шокирани за тоа како да не се разбере дека Hulk Hogan и Биг Џон Стад беа вистински.
Hulk го удри на бетонскиот под Капитал Центар,
Со мене на електрична енергија што би се чувствуваат татнежот.
Видов куршуми изгуби пред да станат Вашингтон Визардс на истиот кат.

Ролна за ролна со Вашингтон Капиталс хокеј на жалба
Ние би се смееш на Еди Марфи,
Стомаци ached од Ричард Pryor.
Марко биде човек и ја каже вистината, не ќе биде не лажго
Ти рече дека во Одете количка песна чкрипи гуми
Во вашиот сламена шапка, ред јас изрази
Како што изјави за вашата приказна на АА и NA со зборови
Некои од најпознатите течно говор слушнав.

во Lewisburg,
На помош на расизам
Доживувам сликата што ја одржав.

Мама плаче во љубов и за нас
Сакал малку ни да се одржи во надеж
Не бе не можам да кажам тоа е готово
Но, злите игра во злите начини кои се чини дека да се размножуваат.

Твојот вториот детето
Првиот мозочен роден момчето се затресоа
Бележчица брборењата тие го бара за метод за да ме гугање како бебе
Oh yeah тие се луди.

Тато зошто не е никогаш не ги исполни мојата постара сестра
Иако јас не ја знам, Ми недостига.
Мама ми рече првиот,
Ти го направи вашиот најдобар,
Јас сум под стрес, а тоа боли.

Го сакам мојот татко!
Никогаш не се сретнале или виделе слика како тебе на Гранд-татко во Philly.
Тој е мртов,
Но, се надевам дека ќе поминат извесно време со Робертсон пред да ме убие и да одам
Со мојот убиство на мојот ум.

Јас опирам со мислите на кои "" Баба додаде свесно за вас и мене.
Јас би го удри Брендон беспомошно
Ако тој беше пред мене
Како да се користи за да ме направи,
Рушењето полот две нозе thirteens големина
Од одговорот го даде на повик имам заработено, "Тоа го направил за себе".

изгорев,
Познавајќи го добро тоа е како да го научи Тато,
А парче од црниот дроб е мал за татко ми Хепатитис Ц трагедија.
Василиј, Билал и слаби, Зедов заложник во катастарот на недвижностите кафез во Колман II
Плаче само умре за да разговара со вас.

Се колнам во Аллах нега,
Се жртвуваа за вас
Би им даде на мојот живот, ако тоа ќе те спаси.

Став реално никогаш не бил лажен кога напишав,
"Ве молам не го убие мојот војник",
да ја испратите на Лиз директно во Тампа (Florida) за неа да ја рецитираат текот на звучните бранови,
Мојата емитување не се слушна во живо,
Како што беше одбиено,
И покрај тоа што играше за мене да ви даде парче на вашето тело за да преживее.

Мама рече на брата си Брендон ќе сакаат тој не се откажал Мартин дека парче од црниот дроб,
Иако тој одби да го испорача,
Секоја грешка што го направи со мене беа одредени да не се прават со него.

САД,
Како што се мозочен удар ова пенкало во пенкало,
Легнуваат на размислување кога сте ми кажа за вашата простата
Сите можете да направите е да се јаде,
Стискање дијабетична закуски низ забите
Не ми е гајле
Што е тоа што го сакаше
Тато ти си подеднакво чисто за мене.

Обезбеди во Куранот учења сте најдобри придружници зад мама,
Штета што не можеше да биде подобро пријатели,
Измешани во yeses,
Добив еден куп на жалење
Јас се потам со солзи,
Во потрага по начин да се заменат оние изгубени години.

Тато ќе ја добив засекогаш дена
Никогаш нема да некогаш го присрце, душата и телото или црниот дроб далеку.
Јас ќе продолжи да се поправи постојан мојот поглед таа вечер ѕвезда што е во најтемните небото надвор секој поглед мојот прозорец секогаш. Сакам ден татко ми Мартин Wardell Робертсон е секој ден!!!

Посвета на мојот главен човек од Марко Miguel

Marco Робертсон #62151066
USP Lewisburg
P.O. Кутија 1000
LEWISBURG, Па 17837

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category