Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Tewhan Батлер
 • Регистрирај се Број: 26852-050
 • Возраст:34
 • Време служев:11 години
 • Роден град:Исток портокал, NJ
 • Реченица:30 години.
 • Тековната задолжен:РИКО
 • Алијас:Масакрот
 • Датум на издавање:2029
 • Затвор Припадност:Крв (Двојно II / QSBG)
 • Круг на влијание:Altariq Gumbs, Emmanuel Jones, Лестер Alford, Marco Мигел Робертсон, Pele Brown, Дејвид зујат, Џермејн Реј, Марко Мартин, Michael Simpson, Omar Остин, Quaheem Едвардс, Torvos Симпсон, Винсент Gamboa
 • Институција:USP McCreary
 • Тука, мојот живот зад решетки нуди разбирање за оние од вас кои вложување во "животот" без разбирање на нејзините последици: на катастрофа, на пречките и патување мора да патуваат сами кога чеканот е тресна, вашиот мобилен е заклучен и светлата излегувам.

Мајки, Се чувствувам вашата болка

mothers-pain-prison

Се прашувам што тоа мора да биде како за жена кој сонува за среќно, раѓа син, а потоа наоѓа себеси се соочат со кошмар на Америка. Нејзините убави бебе момче еден ден ќе прерасне во еден млад човек кој на крајот ќе се гледа како цел!

А целта на задолжителните минимални.

А целта на маса криминализација.

А целта за масовно затворање.

А целта за да се биде млад, црна, и живее во Америка.

Нејзиното дете подложни да бидат соборен како резултат на тоа што младите, црна, и живее во Америка. Момент на една мајка со радост киднапиран од страв. Од утробата без фер шанса. Шансите местеше против својот мал пакет од радост. Нејзините удобност само да го носат досега. Наскоро ќе стане цел на miseducation дадено преку историски неточни наставните програми. А целта на дисбалансиран судскиот систем. In the U.S. black male defendants are sentenced to 19.5% подолги казни од бели мажи во слични ситуации. A target of the mountain of inequalities that blight those who are young, црна, и живее во Америка.

Оваа војна против младите црни мажи е прикриен напад врз нашите мајки.

Цел еден народ направени цели како што свеста се развива и се развива. Стравуваат дека оние млади, црна, и живее во Америка ќе научат на вековниот неправди кои огледало оние од денес. Цели, бидејќи повеќе не е предност да се биде глупав, глуви, и слепи; но задебелени букви, интелигентни, и, повеќето дефинитивно, црна.

Мајки, Се чувствувам вашата болка. Но, како можам да се однесуваат? Бидејќи јас сум несомнено цел. Иако јас не го разбираш тогаш, и мајка ми е премногу силна волја да ги споделите на, денес Јас разбирам дека јас сум роден цел.

Мајка ми, нашите мајки, можност да се насмевнам, haunted by visions of her child’s near definite future. Исплашена од цела надвор, our mothers worry of the endless possibilities that can obstruct a child’s return home. За жал, овој страв не е означено само од пушки и банди, но, исто така, од страна на појавата на gangstas со значки. Вториот поопасна десет пати, како што е особено оние мажи и жени кои се наоѓаат на нашите улици за да им служи и да ги заштитат. Наместо, тие се одвиваат на лицето на сторителот.

Да се ​​биде млад, црна, и живее во Америка треба да биде цел на најкрвавиот оружје Америка: расна поделба!

  

One response to “Мајки, Се чувствувам вашата болка”

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category