3700
Мени

Следете @ Lockdownlive на Твитер.

scdsc

детали

 • Владата Име: Roderick Sutton
 • Регистрирај се Број: 60128-066
 • Возраст:33
 • Време служев:8 години.
 • Роден град:Истон, Па
 • Реченица:17 години.
 • Тековната задолжен:Armed Bank Robbery; Firearm; Possession 5 grams or more of cocaine; Aiding & Abetting
 • Алијас:Роуч
 • Датум на издавање:2019
 • Затвор Припадност:None
 • Круг на влијание:
 • Институција:Allenwood
 • Here is where everyone loses and what everyone does, време! Time takes, but time teaches.

Огледало, Огледало, На ѕидот

Огледало / n / 1: Полиран или мазна површина која што се формира слики со рефлексија 2: Да се ​​одразува во, или пак како во огледало 3: А вистинска слика 4: Личат 5: Мимичка

Не така одамна Зедов долго гледам во огледало и што гледав во не ми се допадна. Она што не му се допадна беше тоа кој и што сум станал, and what I sacrificed, и она што го изгубени во процесот. Наместо да се здобие и менување на она што го видов во огледалото, I simply turned my back to the mirror so I would not have to see that reflection. What I did not realize at first was I could still see that reflection clearly even though I was not facing the mirror anymore.

Јас сфатиле дека единствениот начин да се промени тоа размислување е да се промени начинот на кој јас мислев, начинот на кој јас постапил, и целиот мој слика. Ова беше многу тешка задача, and still is to this day. I decided to face the mirror again. This time as I stared at myself in the mirror it felt like I wasn’t just looking at myself and what I had become. In the process of change I had to shatter the mirror to rid myself of the image that reflected back to me. As I stared through the empty space where the mirror once stood, Јас забележав силуета стои директно зад неа. As I looked closer the features of the silhouettes became eerily familiar. Тие беа речиси идентични со рудникот. Тогаш сфатив кој тоа беше . . . Мојата ќерка Sadesia!

What I did not realize until just recently was that she had been standing behind the mirror and had begun to emulate what I saw as my old reflection. Но, во суштина, таа не го видам мојот одраз. Таа виде реалноста, because a two-way mirror provides a view of reality from both sides.

Those with children who chose the street lifestyle should take heed. Сè што вашите деца ќе бидеш, THEY are now becoming. Вие сте подигање на возрасни, не децата. YOU are writing on the blank slate of your children’s future. So much of who and what THEY will become is a function of what THEY learn, и многу од тоа е она што тие го учат од вас, како тие стојат зад тоа двонасочна огледало!

Огледало, огледало на ѕидот!

  

Leave a Reply

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


Read this book!

Изберете јазик


Измени Превод

Брзи снимки

Category